Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Ewa Kowalkowska zadeklarowała chęć dalszej gry

Ewa Kowalkowska zadeklarowała chęć dalszej gry

fot. archiwum

W tym tygodniu podsumowania sezonu dokona KS Pałac Bydgoszcz. W piątek ostatni trening odbędą siatkarki Centrostalu. W zespole nadal planuje występować Ewa Kowalkowska, choć gdyby zmieniła zdanie klub jest przygotowany.

Przypomnijmy, że seniorki z Centrostalu zajęły 4. miejsce (spadły do I ligi w ubiegłym sezonie, lecz wróciły po zamianie miejsc z AZS AWF Poznań), juniorki wywalczyły srebrny medal mistrzostw Polski, a kadetki brąz. Złożony z kilku zawodniczek Centrostalu oraz wychowanek Pałacu zespół Wyższej Szkoły Gospodarki zdobył z kolei akademickie mistrzostwo Europy.

Nikogo nowego

Z ekstraklasowego składu odeszła praktycznie tylko Tatiana Hardzejewa, klub nie sprowadził żadnej nowej zawodniczki. Czyniono wprawdzie starania o pozyskanie Joanny Kaczor, reprezentantki Polski, która w poprzednim sezonie grała w zespole mistrza Polski Muszyniance Muszyna, ale szanse (brak finansów) są na to niewielkie.Zatrzymanie całego praktycznie składu, który zajął czwarte miejsce, co zostało pozytywnie ocenione przez zarząd, jest efektem określonej strategii – mówi Waldemar Sagan, wiceprezes klubu. – Stawiamy na ten sam skład, dochodzi Patrycja Polak (reprezentantka Polski juniorek, pozyskana już w ub. roku z Budowlanych Toruń, grała w SMS Sosnowiec – red.), która ma rywalizować z Kingą Zielińską. Jesteśmy też po rozmowach z Ewą Kowalkowską, która zadeklarowała chęć dalszej gry.

Początek w sierpniu

Zespół w piątek będzie miał ostatni trening, urlopy potrwają do 3 sierpnia, a 9. sierpnia zawodniczki wyjadą na obóz do Zakopanego.

Ewa też tam będzie – mówi Sagan. – Gdyby coś się zmieniło, jest przygotowana osoba na jej miejsce. Naszym zdanie w sporcie pod względem finansowym nie będzie lepiej, a może gorzej, a dla klubu liczy się nasza wiarygodność i opinia, jaką sobie przez lata wyrobiliśmy. Nie problem podpisać kontrakty, ale potem trzeba mieć pieniądze na ich realizację.

Autorem tekstu jest Jacek Drozdowski

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved