Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Publicystyka > Felietony > Abramow to hit. Ale co dalej?

Abramow to hit. Ale co dalej?

fot. archiwum

- Ściągając do Polski Pawła Abramowa Jastrzębski Węgiel zyskał generała. Ale nawet on bez solidnego wojska nie pobije ani Skry Bełchatów, ani Resovii - twierdzi na swoim blogu dziennikarz "Gazety Wyborczej" Przemysław Iwańczyk.

Wracając po urlopie nie liczyłem specjalnie na transferowe hity w PlusLidze. A już na pewno nie na taki. Kilka razy pytałem z niedowierzaniem kolegów z Katowic, czy transfer Rosjanina to aby nie jakiś żart. Okazało się, że prezes Jastrzębia Zdzisław Grodecki znów powalił rywali na kolana. Na razie rozmachem, z jakim zaczął wzmacniać klub. Piszę zaczął, bo sprowadzenie Dobosza, Sobali i Pająka (za giełdą transferową w Strefie Siatkówki) traktuję jako inwestycje długoterminowe. Czy strzały szefa JW okażą się trafione, pokażą dalsze jego ruchy, a później sama liga.

Na razie wiemy, że Rosjanin w Jastrzębiu to transferowa wieść, jakiej nasza siatkówka jeszcze nie słyszała. Że przy niej newsy z Delecty Bydgoszcz – umowy z Piotrem Gruszką czy Grzegorzem Szymańskim – brzmią jak codzienne meldunki z rynku walut. Liczę na to, że Abramow w Jastrzębiu rozpocznie prawdziwy wyścig zbrojeń w PlusLidze. Że Skra i Resovia – mimo że już zdecydowały się na kilka ruchów – na ten transfer odpowiedzą natychmiast. A najlepiej, żeby odpowiedział na niego… klub z Jastrzębia. Bo sam generał bez solidnego wojska wojny nie wygra.

Z podobnym hukiem Jastrzębie sprowadzało przed kilkoma laty Plamena Konstantinowa. Jego transfer, ikony bułgarskiej siatkówki, jednego z najlepszych graczy w Europie, stawiał wówczas JW w roli faworyta ligi. Skończyło się na srebrnym medalu, mimo że Konstantinow miał do pomocy Daniela Plińskiego, Łukasza Kadziewicza, czy Grzegorza Szymańskiego. Teraz tej klasy graczy w Jastrzębiu nie ma. Jest Abramow. Ale co dalej?Odwiedź blog Przemysława Iwańczyka
http://iwanczyk.blox.pl/2009/06/Abramow-to-hit-Ale-co-dalej.html

źródło: iwanczyk.blox.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Felietony, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved