Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pinheiros – Galático team z Gibą na czele

Pinheiros – Galático team z Gibą na czele

fot. archiwum

Pinheiros - to zespół, którego powstanie ogłoszone zostało oficjalnie w dniu dzisiejszym w brazylijskiej prasie. Już w trakcie podawania tej wiadomości w mediach drużynę ochrzczono przydomkiem "Team Galaktycznych Gwiazd"...

W dniu dzisiejszym oficjalnie podpisano dokumenty między klubem i konsorcjum sponsorskim, powołujące do życia klub, który w momencie powstawania uznany został za głównego faworyta rozgrywek brazylijskiej Superligi w sezonie 2009/10.

W Pinheiros – bo o tej drużynie mowa, grał będzie w przyszłym sezonie między innymi: sprowadzony z Superligi rosyjskiej Giba (grał w Iskrze Odincowo). Tak więc po ośmiu latach nieustannej gry w Europie, Giba wraca do Superligi brazylijskiej.

Ale Giba to nie jedyny zawodnik teamu Pinheiros, którego nazwisko robi wrażenie dzisiaj na całej Brazylii. W podstawowej szóstce zespołu drugim przyjmującym obok niego będzie świetny reprezentant Kuby – Alain „Roca” Borrero. Atakującym będzie ściągnięty z ligi japońskiej Léo Mello. Na środku siatki zobaczymy Gustavo Endresa i Rodrigão, zaś na libero zagra legenda brazylijskiej siatkówki – 38-letni Gilmar „Kid” Teixeira, który jeszcze w ubiegłym sezonie grał jako atakujący mistrza Brazylii – Cimedu Florianopolis, ale nie jest przecież tajemnicą, że dawniej grywał on jako libero – i to nawet w reprezentacji Brazylii. Całością poczynań zespołu będzie dowodził pierwszy rozgrywający – znany reprezentant Brazylii – Marcelinho. Trenerem zespołu będzie natomiast jeden z najlepszych brazylijskich szkoleniowców – Cebola.Jak informuje impresario nowego klubu – Jorge Assef w drużynie są w obecnej chwili jeszcze znani ligowcy – Dirceu i Joel, a w najbliższym czasie do zespołu dołączy jeszcze kilku zawodników o znanych nazwiskach.

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved