Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Haładyn odchodzi z Impelu Gwardii

Marta Haładyn odchodzi z Impelu Gwardii

fot. archiwum

Marta Haładyn odchodzi z Impelu Gwardii Wrocław, będzie grać w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. To spore osłabienie wrocławskiego klubu, który chce grać w pucharach, a ma teraz tylko jedną rozgrywającą - juniorkę Joannę Wołosz.

Joanna Wołosz w tym sezonie będzie się uczyć siatkówki na poziomie PlusLigi Kobiet. Miała stanowić mocną rezerwę dla żelaznej wystawiającej Gwardii Marty Haładyn, ta jednak wolała zmienić pracodawcę. Wcześniej miała niezłą ofertę z Farmutilu Piła, a w ostatnich dniach negocjowała z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Ostatecznie zagra w tym klubie w nowym sezonie, a – co nie jest żadną tajemnicą – o wszystkim zdecydowały finanse. MKS zaoferował Haładyn pieniądze, których Gwardia nie była w stanie wyłożyć.

Na pewno odejście Marty jest sporym osłabieniem, bo nie ukrywam, że w ostatnim czasie sporo swojej wiedzy zainwestowałem w tę zawodniczkę – mówi trener Impelu Gwardii Rafał Błaszczyk. – Mam tylko nadzieję, że kiedyś skończy się ta sytuacja, że my tylko szkolimy siatkarki, a one potem odchodzą do innych klubów…

Teraz Gwardia musi poszukać klasowej rozgrywającej, bo opierać grę na młodziutkiej Wołosz w sytuacji, gdy zespół chce grać w Pucharze CEV, byłoby grubym nieporozumieniem.Przypomnijmy tylko, że oprócz Wołosz Gwardia pozyskała w ostatnich tygodniach także 27-letnią Monikę Konsek grającą na pozycji atak-przyjęcie. Konsek występowała w pierwszoligowym Sokole Chorzów i dla niej także PlusLiga będzie nowym wyzwaniem. Wcześniej wrocławski klub zakontraktował także Dominikę Sobolską, 18-letnią środkową, która ostatnio grała w Belgii. W tej sytuacji właśnie na środku Gwardia ma najmniej niewiadomych, bo na pewno pozostaną w niej Zuzanna Efimienko i Aleksandra Szafraniec.

Gwardia zatrzyma dwójkę libero – Agnieszkę Jagiełło i Aleksandrę Krzos, na Krupniczej pozostanie też Marta Czerwińska. Aleksandra Kruk związała się za to z pierwszoligowym Treflem Gdynia.

Najważniejsze z perspektywy gry w pucharach będzie jednak przedłużenie umów z Katarzyną Mroczkowską i Bogumiłą Barańską. – Na razie nic nie wskazuje na to, by jedna z nich miała nas opuścić. W tej kwestii jestem optymistą, choć nie można wykluczyć, że znajdzie się chętny i będzie miał na to przygotowane pieniądze – mówi Błaszczyk.

autor tekstu: Jakub Michalak, Gazeta Wyborcza Wrocław

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved