Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Maciej Pawliński: Mam same pozytywne wrażenia

Maciej Pawliński: Mam same pozytywne wrażenia

fot. archiwum

Tak rozpoczyna swoją wypowiedź przyjmujący Jadaru Radom zapytany o atmosferę na zgrupowaniu kadry B siatkarzy, na której przebywa wraz z kolegami  Grzegorzem Kosokiem i Adrianem Stańczakiem i podczas której przygotowuje się do Uniwersjady.

Jak podsumujesz ten pierwszy etap zgrupowania, który jest już za tobą?

Mam same pozytywne wrażenia. Trenujemy dużo, nawet trzy razy dziennie, ale nikt nie narzeka. Panuje bardzo przyjemna atmosfera rywalizacji, ale takiej czysto sportowej. Pracujemy solidnie, z głową. Nikomu nie brak zapału, każdy jest zadowolony. Widać, że wynosimy z tych zajęć coraz więcej, uczymy się wielu nowych rzeczy. Na pewno to jest świetna szkoła.

Czy w podobnym tonie mogą wypowiedzieć się twoi dwaj klubowi koledzy, Grzegorz Kosok i Adrian Stańczak?Myślę, że tak. Również wkładają w tę pracę wiele wysiłku, chcą doskonalić swoje umiejętności. Radzą sobie bardzo dobrze, są jednymi z wielu wyróżniających się postaci. Według mnie mają wysokie szanse na to, aby pojechać na Uniwersjadę do Belgradu.

W jak dużym stopniu system pracy trenera kadry B, Grzegorza Wagnera, zmienił się od czasu, gdy trenował Jadar?

Z całą pewnością jest teraz bardziej doświadczonym szkoleniowcem, jego warsztat jest bogatszy. Widać, że każdego dnia stara się wprowadzać do treningu nowe elementy, które będą bardzo przydatne dla drużyny. Dba o to, abyśmy rozumieli się na boisku, byli coraz lepiej zgrani. To świetny fachowiec, który stale się rozwija. Z tak dużą konsekwencją w działaniu, jaką prowadzi, może być w niedalekiej przyszłości trenerem wysokiej klasy.

Niewiele wiadomo na temat waszych sparingów. Planowane są jakieś gry kontrolne w najbliższym czasie?

Właśnie jedziemy do Ostrołęki, gdzie rozpoczniemy kolejny etap przygotowań i rozegramy kilka sparingów z reprezentacją Maroka. W Kielnarowej, gdzie znajdowaliśmy się do tej pory, graliśmy tylko między sobą. Później udamy się jeszcze do Milicza, gdzie zmierzymy się z reprezentacją Polski juniorów.

Czy wśród zawodników kadry B widzisz postaci, które mogą niedługo znaleźć się w składzie pierwszej reprezentacji?

Nie wiem jak szybko to nastąpi, ale tak. Jest wielu młodych, bardzo zdolnych, perspektywicznych dwudziestoletnich siatkarzy, którzy w moim odczuciu będą mogli stanowić o sile drużyny narodowej.

Autor: Piotr K. Dobrowolski

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved