Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Joanna Frąckowiak w Volta Mantovana

Joanna Frąckowiak w Volta Mantovana

fot. archiwum

Przyjmująca Farmutilu Piła, Joanna Frąckowiak  nie będzie zawodniczką Budowlanych Łódź. Siatkarka od przyszłego sezonu będzie występowała w drużynie All Fin CFL Volta Mantovana, grającej we włoskiej Serie A2.

Joanna Frąckowiak od 2001 do 2005 grała w Bydgoszczy a od 2005 do 2008 w Poznaniu. Ostatni sezon spędziła w Farmutilu Piła.

– „Asia to nowoczesna i kompletna zawodniczka” – podkreśla Mauro Masaccio, znany i ceniony zastępca Marco Bonitty, gdy ten był trenerem reprezentacji Polski. – „Nie uczestniczyła w Olimpiadzie w Pekinie, ale za to grała w Grand Prix.”Dla 23-letniej Asi będzie to pierwszy sezon za granicą. Frąckowiak w maju miała kilka dni na okres próbny.

Trener drużyny z Mantovany jest zadowolony: – „Asia zagrała  już w reprezentacji, jako młoda zawodniczka zadebiutowała w Serie A. Jest młoda i już doświadczona. Jest podekscytowana z wyjazdu z Polski i zadowolona z tej okazji. Będziemy grać trzema skrzydłowymi, które będą się zmieniać w zależności od tego która będzie miała lepszy odbiór. Odnośnie ataku będziemy sprawdzać, kto będzie lepiej grać.”

 

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved