Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Christoph Dieckmann: Tęsknię za plażówką

Christoph Dieckmann: Tęsknię za plażówką

fot. archiwum

Przed rozpoczęciem swojego 12-tego sezonu w Swatch FIVB World Tour, Christoph Dieckmann wiedział że to może być jego ostatni rok grania w siatkówkę plażową. Z powodu kontuzji kolana, oficjalnie zakończył karierę i przeszedł na sportową emeryturę.

Czy jesteś rozczarowany tym, że jesteś już na emeryturze?

– Oczywiście, zawsze jest to trochę smutne, jak coś się kończy. Uwielbiałem to robić i była to ogromna część mojego życia. Ale teraz mam poczucie ulgi, że nie muszę już skakać. Myślałem poważnie o emeryturze po ostatnim sezonie. Chciałem spróbować ponownie zagrać bez bólu kolan i po prostu się cieszyć sportem. Teraz wiem, że nie jest to już możliwe, więc nadszedł czas na emeryturę.

Jaki sukces jest dla Ciebie najważniejszy?

– Gra na dwóch igrzyskach olimpijskich, wygranie pięciu turniejów World Tour, w tym jeden Grand Slam i zwycięstwo w mistrzostwach Europy w 2006 roku.

Największe rozczarowanie, jeśli takie istnieje?

– Nie zakwalifikowałem się do Igrzysk Olimpijskich w Sydney 2000 Z moim bratem Markusem. byliśmy bardzo blisko za drugim niemieckim zespołem.

Jak opiszesz się w kilku słowach jako zawodnik?

– Nie byłem najbardziej utalentowanym zawodnikiem. Zawsze byli lepsi gracze, ale próbowałem to zmienić ciężką pracą, zawsze próbowałem wykorzystać cały mój potencjał.

Jak mógłbyś opisać grę z Markusem, Andreasem i Juliusem?

– Z Markusem, to był najbardziej intensywny i emocjonujący okres, wszystko było nowe. Z Andi, czas największego rozwoju. Z Juliusem, najbardziej udany okres.

Co będziesz robić teraz? Zostaniesz trenerem?

– Jeszcze nie wiem. Chciałbym być zaangażowany w sport, niekoniecznie trenerkę. Może będę pomagać Kay i jego nowemu partnerowi w niektórych turniejach w tym roku.

Jak podsumujesz swoją karierę?– Oprócz radości z grania w siatkówkę plażową, było wspaniale grać w ramach Swatch FIVB World Tour. Poznałem wielu wspaniałych i ciekawych ludzi, nie tylko graczy. Tęsknię za tym.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved