Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Avii czas na podpisy

W Avii czas na podpisy

fot. archiwum

Łukasz Szablewski ma być nowym rozgrywającym Avii. Mierzący ponad dwa metry wzrostu zawodnik przyjedzie dzisiaj do Świdnika, by podpisać kontrakt z nowym klubem. - Jesteśmy już dogadani - tłumaczy Szablewski. - Chcemy dograć szczegóły umowy.

Szablewski przez ostatnie dwa sezony był siatkarzem AZS UWM Olsztyn. Trafił tam z Jokera Piła. Młody rozgrywający jeszcze przed podpisaniem zawodowego kontraktu dał się poznać z dobrej strony tamtejszej publiczności, podczas mistrzostw Polski juniorów.

W seniorskiej siatkówce utalentowanemu zawodnikowi nie było już tak łatwo przebić się do pierwszej drużyny i zostać zmiennikiem Pawła Zagumnego. Ostatnio występował w rezerwach AZS UWM.W kręgu zainteresowań „żółto-niebieskich” jest inny zawodnik z przeszłością w PlusLidze. Chodzi o Łukasza Kruka z Trefla Gdańsk. – Złożyłem swój akces do Avii – tłumaczy Kruk. – Jeszcze nie podpisałem nigdzie nowego kontraktu, w dalszym ciągu czekam na telefon ze Świdnika.

Nic nie wyjdzie z pozyskania innego rozgrywającego, Łukasza Makowskiego z MOS Wola Warszawa. – Ostatecznie wybrał Fart Kielce – mówi prezes Avii Marian Chałas.

Nie będzie też u nas występował przyjmujący Jakub Radomski, któremu Politechnika Warszawska nie wyraziła zgody na transfer. Do Świdnika nie zawita także Kamil Gutkowski. W ubiegłym sezonie 23-latek prezentował swoje umiejętności kibicom w Krakowie, podczas gry w tamtejszej Politechnice. Teraz wybrał BBTS Bielsko-Biała.

W kręgu zainteresowań świdniczan jest przyjmujący Paweł Pietkiewicz (22 lata, 190 cm) z Jokera Piła. Na liście transferowej pojawiło się też ostatnio nazwisko Rafała Grabarczyka z Bzury Ozorków.

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved