Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE kobiet, gr. A: Kolejne zwycięstwo Bułgarek

LE kobiet, gr. A: Kolejne zwycięstwo Bułgarek

fot. archiwum

Reprezentacja Bułgarii odniosła kolejne zwycięstwo nad Grecją, ponownie pokonując gładko rywala 3:0. Bułgarki zrównały się tym samym jeżeli chodzi o ilość punktów z Serbkami, ale mają od nich gorszy bilans setów i nadal zajmują drugie miejsce w grupie.

Tym razem przyjezdna drużyna zaprezentowała nieco bardziej poukładaną grę, podczas gdy Bułgarki były nieco rozkojarzone osiemnastymi urodzinami Dobriany Rabadzhievy. Nie mniej jednak spotkanie ponownie było jednostronnym widowiskiem i gospodynie wygrywały kolejne partie z bardzo dużą przewagą punktową. Najlepiej punktującą zawodniczką ponownie była Radosveta Teneva-Milichevich, która zdobyła 16 punktów. W greckiej drużynie najwięcej punktów na koncie miała Eleni Kiosi – 11.

Bułgaria była zdecydowanie lepszą drużyna i zasłużenie wygrała. Trener gospodyń, Dragan Nesic, był oczywiście bardzo zadowolony z wyników osiągniętych w ten weekend przez jego podopieczne: – „Te zwycięstwa są dla nas bardzo ważne. Wprawiają nas w dobry nastrój przed nadchodzącymi meczami z trudniejszymi przeciwnikami. Greczynkom nie udało się pokazać ich prawdziwego oblicza. Stało się tak przez naszą silną zagrywkę i bardzo dobrze funkcjonujący blok, który powodował, że rywalki nie grały swojej gry, może z wyjątkiem pierwszego seta w drugim meczu. Jestem bardzo szczęśliwy, że nasza drużyna zaprezentowała się tak dobrze, pomimo braku kilku czołowych zawodniczek. Dla mnie reprezentacja, która może polegać na więcej niż 12 zawodniczkach, to silna reprezentacja. To jest dokładnie to, czego chcemy”.

Bułgaria – Grecja 3:0
(25:19, 25:12, 25:16)Składy:
Bułgaria: Debarlieva (1 pkt.), Koleva (14), Teneva-Milichevich (16), Vasileva (11), Koeva (7), Zarkova (6), Filipova (Libero) oraz Rabadzhieva (1), Nenova
Grecja: Koutouxidou ( 2 pkt.), Kiosi (11), Chantava (8), Mouzaki (2), Kyriakidou (3), Tzanakaki (2), Mylona (libero) oraz Dirva (4), Gkiouzeli (2), Christou

Zobacz również:
Wyniki i tabela po 4. kolejce Ligi Europejskiej kobiet gr. A

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved