Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Kwal. MŚ 2010: Wygrywały faworytki

Kwal. MŚ 2010: Wygrywały faworytki

fot. archiwum

W drugim dniu dominikańskich kwalifikacji Mistrzostw Świata 2010  bardzo łatwe zwycięstwa odniosły ekipy z Meksyku oraz gospodynie turnieju. Już tylko te dwie drużyny liczą się w walce o kwalifikację.

Pierwszy mecz w drugim dniu kwalifikacji na Dominikanie, łatwo i bez straty sety wygrały siatkarki z Meksyku. Podopieczne trenera Samuela Tovara nie miały większych problemów z pokonaniem rywalek z Wysp Dziewiczych. O wspomnianym zespole trudno coś więcej powiedzieć, bowiem w historii siatkówki nie zapisał się niczym szczególnym. Meksykanki, a zwłaszcza Ruiz i Rios wypunktowały rywalki, które nie miały czym odpowiedzieć. Najlepszą punktującą po drugiej stronie była Selkridge, ale jak wiemy w pojedynkę meczu się nie wygrywa. Spotkanie trwało zaledwie 56 minut, zwycięstwo zanotowały Meksykanki, które plasują się na drugim miejscu w tabeli.

Wyspy Dziewicze – Meksyk 0:3
(11:25, 19:25, 13:25)

Składy:
Wyspy Dziewicze:
Williams (2), Ottley (2), O’Brien (3), Selkridge (11), Gumbs (6), Rodney (7), Carpenter (libero) oraz Simon 1
Meksyk:
Sainz (6), Ruiz (13), Cordova (3), Herrera (7), Cararanza (7), Rios (10), Lopez (libero) oraz Castilleja (2), Escobar (4), Meza (2) i Ortego (1)
Dominikanki nie okazały się gościnne dla swoich rywalek, które pokonały nie dość, że w trzech setach, to jeszcze pozwalając im zdobyć zaledwie 28 punktów. Jest to bardzo zły wynik, ale niestety podczas turniejów kwalifikacyjnych często się taki zdarza. Trener Marcos Kwiek podczas meczu bardzo rotował składem, pozwalając by każda z siatkarek dołożyła swoją „cegiełkę” do zwycięstwa. Najlepiej punktującą okazała się zdobywczyni aż 19 punktów, Mombru. Generalnie na jaki by element tego meczu nie spojrzeć, Dominikanki osiągnęły miażdżącą przewagę. Dla gospodyń tych kwalifikacji wszystko układa się pomyślnie i już jutro stoczą ostatni pojedynek z Meksykiem, po którym układ tabeli będzie jasny i ostateczny.

Panama – Dominikana 0:3
(11:25, 8:25, 9:25)

Składy:
Panama:
Arroyo (3), Corella (1), Madrid (2), Britton (1), Cuero (2), Comrie, Thoms oraz Mosquera, Gallimore, Quintana i Ruiz
Dominikana:
Vargas (2), Eve (11), Rodriguez (9), Echenique (1), Mombru (19), De La Cruz (12), Castillo (libero) oraz Burgas (1), Marte, Arias (4) i Rivera (1)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved