Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grzegorz Klimek i Rafał Szternel najlepsi w Krakowie

Grzegorz Klimek i Rafał Szternel najlepsi w Krakowie

fot. archiwum

W promieniach słońca odbyły się w niedzielę decydujące mecze II Grand Prix Polski w Krakowie. Zwycięzcami turnieju zostali Grzegorz Klimek i Rafał Szternel, którzy pokonali w finale Michała Kądziołę i Jakuba Szałankiewicza.

Po dwóch dniach trudnych warunków atmosferycznych – wiatru, deszczu i chłodu, w niedzielę aura okazała się niezwykle łaskawa dla zawodników i kibiców. Nic więc dziwnego, że do ostatniego miejsca wypełniła się trybuna, kibice żywiołowo reagowali na popisy siatkarzy, świetnie się bawili.

Ta olimpijska dyscyplina sportu przypadła do gustu krakowian. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku turniej będzie miał już charakter międzynarodowy, czego sobie i państwu życzę – mówił prezydent Majchrowski.

Zresztą zawodnicy, trener kadry Sławomir Robert, członek prezydium zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej Andrzej Lemek byli zgodni, że II Grand Prix Polski zorganizowane przez Gminę Miejską Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Klub Sportowy Wanda miało nie tylko najmocniejszą z możliwych obsadę, ale zostało przeprowadzone w bardzo profesjonalny sposób.Nie wiem, jak jest gdzie indziej, bo nie grałem w turniejach siatkówki plażowej przez pięć ostatnich lat, ale obserwując to, co działo się w Krakowie, mogę stwierdzić, że wszystko poszło mocno do przodu. Tu organizacja imprezy była bardzo fajna. Miło było przyjechać do Krakowa i pograć, wszystko zostało przygotowane perfekcyjnie – przyznał wicemistrz świata w siatkówce halowej Daniel Pliński, który w parze ze swoim bratem Wojciechem zajął 5. miejsce, wygrywając m.in. z aktualnymi mistrzami Polski Damianem Lisieckim i Dominikiem Witczakiem.

Sukces Grzegorza Klimka i Rafała Szternela jest małą niespodzianką, ponieważ pod nieobecność kontuzjowanego Grzegorza Fijałka i jego partnera Mariusza Prudla, to inni regularni uczestnicy turniejów finałowych SWATCH FIVB World Tour, Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz uchodzili za głównych faworytów zmagań w Nowej Hucie. W finale wygrali jednak tylko pierwszego seta, dzięki udanej końcówce od stanu 16:15. Potem inicjatywę przejęli Klimek i Szternel, w drugim secie prowadzili 13:8, by zakończyć go wynikiem 21:16, W tie-breaku dość szybko uzyskali kilkupunktową przewagę i utrzymali ją do końca.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pokonać tak utytułowanych rywali – dzielił się na gorąco wrażeniami Grzegorz Klimek. – Liczymy, że dłużej podtrzymamy naszą dobrą dyspozycję. W Krakowie było kilka par, które prezentują wysoki, równy poziom. Tym większą mamy więc satysfakcję z wygrania turnieju.

W tym sezonie wystąpiliśmy już we Wrześni – dodał Rafał Szternel (tam również zajęli pierwsze miejsce – przyp. red), czekają nas starty w Łodzi i w Poznaniu, co świadczy o tym, że „plażówka” w Polsce jest nie tylko nad morzem.

Wcześniej w meczu o 3. miejsce dolegliwości kręgosłupa Jakuba Łomacza grającego razem z Emilem Siewiorkiem, zmusiły ten duet do rezygnacji z dalszej walki w tie-breaku, mimo prowadzenia 6:5. Do protokołu wpisany został wynik 2:1 (20:22, 21:8, 15:6) na korzyść Tomasza Wieczorka i Michała Kubiaka.

mecz o 1. miejsce
Klimek/Szternel – Kądzioła/Szałankiewicz 2:1
(17:21, 21:16, 15:11)

mecz o 3. miejsce
Wieczorek/Kubiak – Łomacz/Siewiorek 2:1
(20:22, 21:8, 15:6)

źródło: zis.krakow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved