Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Statystyki z pierwszego meczu Polski z Brazylią

Statystyki z pierwszego meczu Polski z Brazylią

Brazylijczycy byli od nas lepsi niemal w każdym elemencie gry. Przewaga gospodarzy w skuteczności ataku oraz w grze obronnej i odbiorze zagrywki zdecydowała o porażce Polaków.

Zdobywca największej ilości punktów w drużynie brazylijskiej, Murilo Endres, wcale nie wyróżnił się imponującą skutecznością. Na szczęście dla naszej drużyny dość często się mylił i ze skutecznością 35,9% był o wiele mniej groźny dla naszych broniących niż Joao Paulo (47,6%) i Rodrigao (45,8%). W sumie 45% skuteczności w ataku drużyny Brazylii wygląda jednak o wiele lepiej niż niecałe 39% biało-czerwonych. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny w ataku był Marcel Gromadowski (57,9%). Zbigniew Bartman atakował z 45% skutecznością, Jakub Jarosz z 30%, a Bartosz Kurek miał 23,8% skuteczności.

W polskiej drużynie wśród blokujących można wyróżnić tylko Piotra Nowakowskiego, który też miał największą ilość prób. W drużynie naszych rywali równie skutecznie, a nawet lepiej blokowali Rodrigao, Eder i Jaoa Paulo, co przełożyło się na przewagę Brazylijczyków w tym elemencie gry w przekroju całego spotkania.

W obronie w drużynie „Canarhinos” świetnie radził sobie Sergio, niewiele gorzej od niego Joao Paulo i Murilo. W polskiej drużynie całkiem niezły wynik w obronie uzyskali Krzysztof Ignaczak i Michał Bąkiewicz, pozostali zawodnicy mieli z tym większe problemy.O wiele większa różnica widoczna jest w przyjęciu zagrywki w obu zespołach (58,82% Brazylia i 42,68% Polska). Najlepiej przyjmował w polskiej drużynie Michał Bąkiewicz (65%), o wiele słabiej spisał się dziś nasz libero. Krzysztof Ignaczak zanotował zaledwie 40,91% skuteczność. Przy wyniku Murilo (62,8%) jest to rzeczywiście niewiele.

Statystyki Indywidualne:

    Brazylia            Polska

Punkty:
1. Murilo Endres 16 pkt 1. Marcel Gromadowski 11 pkt
2. Joao Paulo Tavares 15 2. Zbigniew Bartman 10
Rogrigao 15 Piotr Nowakowski 10

Atak:
1. Murilo Endres 14 pkt 1. Marcel Gromadowski 11 pkt
2. Lucas Saatkamp 11 2. Zbigniew Bartman 9
Rogrigao 11 3. Jakub Jarosz 8

Blok:
1. Rodrigao 4 pkt 1. Piotr Nowakowski 3 pkt
2. Bruno Rezende 1 2. Grzegorz Łomacz 1
Murilo Endres 1 3. Michał Bąkiewicz 1

Serwis:
1. Joao Paulo Tavares 2 1. Michał Bąkiewicz 2 pkt
2. Bruno Rezende 1 2. Bartosz Kurek 1
Murilo Endres 1 Marcin Możdżonek 1

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved