Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: W tym roku niemal wszystko dla Polaków będzie nowe

LŚ: W tym roku niemal wszystko dla Polaków będzie nowe

fot. archiwum

W ten weekend ruszyła Liga Światowa siatkarzy, w której uczestniczy "odnowiona" reprezentacja Polski. Polscy siatkarze już w swoim pierwszym meczu muszą wspiąć się na wyżyny umiejętności, żeby wygrać z utytułowanymi Brazylijczykami.

W tym roku niemal wszystko będzie dla Polaków nowe. Odmłodzony skład, w którym zabrakło kilku „stałych elementów” będzie prowadzona przez nowego trenera kadry Argentyńczyka Daniela Castellaniego, dla którego będzie to debiut w meczu o punkty na ławce polskiej reprezentacji.

Castellani będzie próbował zaskoczyć Brazylię nowymi graczami. W gronie 18 zawodników jest aż siedmiu, dla których będzie to debiut w Lidze Światowej. W kadrze nie zobaczymy natomiast Piotra Gruszki uczestnika wszystkich dotychczasowych edycji LŚ, w których Polska brała udział. Zabraknie także innych liderów – Sebastiana Świderskiego, Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego czy Daniela Plińskiego.

Dla Castellaniego rywalizacja z Brazylią ma dodatkowy „smaczek”. – Dla mnie to są mecze szczególne. Po pierwsze dlatego, że tak naprawdę to od nich zaczynam pracę z reprezentacją Polski. Do tego zagramy przeciwko Brazylii. A dla nas, Argentyńczyków mecze z tym rywalem znaczą tyle, ile dla Polaków spotkania przeciwko Rosji – tłumaczy Castellani w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego”.Więcej w Przeglądzie Sportowym.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved