Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE, gr. B: Wygrana podopiecznych Lozano

LE, gr. B: Wygrana podopiecznych Lozano

fot. archiwum

Aż pięciu setów potrzebowali siatkarze Niemiec, aby pokonać czyniących stałe postępy siatkarzy Belgii. Jest to zarazem już drugi wygrany mecz ekipy argentyńskiego szkoleniowca Raula Lozano w tegorocznej edycji Ligi Europejskiej.

Pierwsza partia od pierwszych akcji należała do Belgów, którzy prowadzeni przez znakomicie dysponowanych Van Walle i Tuerlinckxa, zwyciężyli 25:22. Drugi set należał już jednak do podopiecznych Raula Lozano, którzy dzięki znakomitej grze w bloku, zwyciężyli 15:18. Wiele emocji dostarczył trzeci set, który rozpoczął się od prowadzenia Belgów (10:7). Ponownie jednak Niemcy zaczęli grać skuteczniej w bloku, co szybko przełożyło się na wynik (11:12). Od tego momentu trwała wyrównana walka punkt za punkt. Ostatecznie o wyniku zadecydowały indywidualne błędy zawodników. Mniej popełnili ich Niemcy i to oni cieszyli się z wygranej w partii do 23. Belgowie nie poddawali się jednak, prowadząc przez całą partię. W końcówce serią znakomitych zagrywek popisał się Van Goethem, znacząco przyczyniając się do wygranej swojej drużyny. Tie-break należał jednak do Niemców, którzy za sprawą skutecznych ataków Westphala, Schwarza i Günthöra, wyszli na prowadzenie 5:1. Chwilę później jednak Belgowie odrobili straty (8:9). W końcówce ponownie to Niemcy zaczęli grać skutecznie blokiem, a „killerem” Belgów okazał się być Dirk Westphal.

Niezwykle zadowolony z postawy swoich zawodników był Raul Lozano. Szczególnie chwalił grę w bloku. Niemieccy zawodnicy zdobyli w ten sposób aż 15 punktów, przy zaledwie 7 blokach Belgów. – Muszę pogratulować tej drużynie zwycięstwa, bo osiągnęli je dzięki znakomitej grze w bloku oraz, co do tej pory nie było mocną stroną reprezentacji Niemiec, dobrej współpracy między blokiem a obroną – wyjaśnił Argentyńczyk.

 Belgia – Niemcy 2:3
(25:22, 18:25, 23:25, 25:22, 12:15)

Składy zespołów:

Belgia: Van Goethem (23), Van Walle (9), Van Decraen (8), Verhanneman (10), Kruyner (1), Van De Voorde, Derkoningen (libero) oraz Sophie (1), Claes (4), Verhelst (3), Verhees (1), Tuerlinckx (14).

Niemcy: Grozer (10), Schwarz (16), Günthör (13), Steuerwald (1), Böhme (8), Westphal (19), Tille (libero) oraz Rieke, Fischer (4), Pompe (5)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved