Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. MŚ 2010: Zwycięstwa Dominikany i Meksyku

Kwal. MŚ 2010: Zwycięstwa Dominikany i Meksyku

fot. archiwum

Pierwszego dnia turnieju kwalifikacyjnego, który rozgrywany jest na Dominikanie, niespodzianek nie było. Pewnie i zdecydowanie wygrały swoje mecze gospodynie oraz ekipa z Meksyku. Stawką rywalizacji jest bilet na Mistrzostwa Świata 2010.

Jest to już trzecia runda kwalifikacji w strefie NORCEA i na placu boju pozostały cztery zespoły: Meksyk, Panama, Dominikana oraz Wyspy Dziewicze. Niekwestionowanym faworytem są gospodynie, które mogą również poszczycić się najlepszym miejscem – bo 13-stym, według rankingu FIVB.

Jako pierwsze swój mecz rozegrały zespoły z Meksyku i Panamy. Jeśli zwrócić uwagę chociażby na wyżej wspomniany ranking, to liderem „na papierze” były podopieczne trenera Samuela Tovara. Spotkanie trwające 86 minut potwierdziło ten fakt. Meksykanki pierwsze dwie partie wygrały bardzo łatwo, bo w setach do 15 i 13 – co zdarza się dość często, jeśli spojrzeć na klasę rywalek. W trzecim secie, który mógł okazać się decydujący, siatkarki z Panamy, wykorzystały błędy Meksykanek oraz świetnie zagrały blokiem (w całym meczu zdobyły w tym elemencie 13 punktów). Dzięki tym elementom zawdoniczki z Panamy zbudowały kilku punktową przewagę, której nie zdołały odrobić Meksykanki, mimo licznych zmian trenera Tovara. Niestety dobra passa podopiecznych trenera José A. Remona nie trwała zbyt długo. W czwartej ostatniej partii, sprawy w swoje ręce wzięły, Martha Revuelta oraz Carolina Carranza, które skutecznymi atakami rozstrzygnęły losy tego seta, a zarazem całego spotkania.

 Meksyk – Panama 3:1
(25:15, 25:13, 17:25, 25:20)

 

Składy zespołów:

Meksyk: Sainz(10pkt.), Ruiz(12), Cordova(2), Herrera(11), Revuelta(16), Carranza(13), Lopez(L) oraz Escobar, Meza(1), Rios(1) i Ortega

Panama: Arrayo(13pkt.), Mosquera, Corella(7), Madrid(14), Cuero(5), Comrie(1), Ortiz (1) oraz Gallimore, Quintana, Britton(2) i Ruiz(1)


Drugie spotkanie było zdecydowanie krótsze i mniej ciekawsze. Trwało zaledwie 52 minuty, a zawodniczki z Wysp Dziewiczych zdobyły w ataku tylko 11 punktów, co przy 45 rywalek – jest nie tylko przepaścią, ale również świetnie obrazuje przebieg tego spotkania. Patrząc jednak obiektywnie na dotychczasowe osiągnięcia obu zespołów oraz na ranking FIVB, ten mecz nie mógł się zakończyć inaczej – jak zdecydowanym zwycięstwem gospodyń turnieju, dla których awans do Mistrzostw Świata w 2010 roku, jest sprawą priorytetową. Podopieczne trenera Marcosa Kwieka „rozniosły” rywalki po drugiej stronie siatki. Oprócz przewagi w ataku, gospodynie świetnie zagrały serwisem, zdobywając bezpośrednio w tym elemencie 9 punktów. Jedynie w bloku oraz punktach oddanych po własnych błędach, siatkarki z Wysp Dziewiczych dorównywały swoim koleżankom z Dominikany. Dla tych siatkarek to jednak żadne pocieszenie. Niestety należy przypuszczać, że podobnie jak zespół z Panamy, tak i podopieczne trenera Lucille R. Hobsona, nie odegrają ważnej roli podczas turnieju kwalifikacyjnego do MŚ 2010.

 

Dominikana – Wyspy Dziewicze 3:0
(25:14, 25:10, 25:11)

 

Składy zespołów:

Dominikana: Vargas(11pkt.), Arias(10), Cabral(3), Echenigue(1), Rivera(6), De La Cruz(3), Castillo(L) oraz Burgas(3), Marte(3), Rodriguez(5) i Mambru(9)

Wyspy Dziewicze: Williams(1), Ottley, O’Brien(1), Selkridge(3), Gumbs(7), Rodney(4), Carpenter(L) oraz Braitwaite

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved