Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Alena Hendzel: Jerzy Matlak – fachowiec dużej klasy

Alena Hendzel: Jerzy Matlak – fachowiec dużej klasy

fot. archiwum

Alena Hendzel niechętnie odchodziła z zespołu Farmutilu Piła. - Jerzy Matlak stworzył tutaj bardzo dobrą drużynę, jest to w ogóle trener znający się na pracy - mówi Białorusinka, która ma już polskie obywatelstwo.

Niewykluczone, że za dwa lata – podczas mistrzostw Europy – zagra w reprezentacji Polski.

W Polsce gra się bardzo szybko, duże znaczenie przykłada się do ataku z pierwszego tempa – mówi Alena Hendzel. – Tutaj, w porównaniu z Rosją, siatkówka jest bardziej ciekawa, żywsza, emocjonująca. Na mecze przychodzi sporo ludzi. Wiele z nich transmituje telewizja. Zainteresowanie krajowymi rozgrywkami rośnie za sprawą reklamy, sponsorów i wszelkich działań marketingowych.

Mówiąc o grze Farmutilu, Alena Hendzel podkreśliła, że drużyna dużo atakowała ze środka. – Jerzy Matlak jest dużej klasy fachowcem, stworzył ciekawy zespół i nie przypadkiem został wybrany trenerem reprezentacji – mówi Alena Hendzel. – Moje koleżanki klubowe Milena Sadurek-Mikołajczyk oraz Agnieszka Bednarek grały w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Milena świetnie rozgrywała, a my z Agnieszką sporo kończyliśmy piłek ze środka.Alena Hendzel obecnie jest na wakacjach. Otrzymała kilka ciekawych zagranicznych ofert m.in. z Turcji i Włoch. Białoruską środkową chętnie mieliby u siebie szefowie Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok oraz BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała. – Mam nad czym się zastanawiać – mówi Alena Hendzel.

Jak na razie Alena Hendzel chce przede wszystkim odpocząć i podreperować zdrowie, przede wszystkim kolana.

Więcej w serwisie lsk.net.pl

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved