Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Pierwszy rok projektu siatkarskiego dla młodzieży w Poznaniu

Pierwszy rok projektu siatkarskiego dla młodzieży w Poznaniu

fot. archiwum

Poprzedni sezon 2008/09 nie był udany dla poznańskiej siatkówki (do gry nie przystąpiły zespoły AZS AWF Poznań – kobieca ekstraklasa, i KS Poznań – męska I liga), ale można pokazać też pozytywne działania, które powinny przynieść wymierne efekty w przyszłości...

W roku szkolnym 2008/09, pod patronatem Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Poznaniu utworzono w pięciu szkołach podstawowych klasy sportowe dziewcząt i chłopców o profilu piłki siatkowej. Te szkoły, to:

Zespół Szkół Sportowych nr 5 z oddziałami sportowymi, ul Głuszyna 187,

Szkoła Podstawowa nr 15, Os. Jana III Sobieskiego 105,Szkoła Podstawowa nr 75, ul. Powstańców Wielkopolskich,

Szkoła Podstawowa nr 85, ul. Tomickiego 16.

Szkoła Podstawowa nr 29, Os. Pod Lipami 106

 

Od pierwszego szkolnego dzwonka praca z młodzieżą ruszyła na całego. Szkolenie siatkarskie rozpoczęli w kończącym się roku szkolnym uczniowie klas czwartych. W kolejnych latach, następne czwarte klasy będą inicjować swoją przygodę z siatkówką. Tymczasem, całoroczną pracę nauczycieli i młodzieży pierwszego rocznika tego projektu (młodzież doskonalić będzie swoje umiejętności siatkarskie systematycznie w następnych klasach), zakończył 5 czerwca 2009 roku Międzyszkolny Turniej Siatkarski. Jego zwycięzcami zostali młodzi siatkarze i siatkarki z Zespołu Szkół Sportowych nr 5.

 

To na razie początek pomyślanego na wiele lat projektu. Po ukończeniu szkoły podstawowej przez inaugurujący projekt rocznik młodzieży, utworzone zostaną klasy sportowe w dwóch gimnazjach, a następnie także w dwóch liceach. Patronat sportowy nad młodymi siatkarzami objął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, a nad siatkarkami – Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu.

 

Wszystkie wymienione wyżej szkoły rozpoczynają nabór do sportowych klas czwartych na rok szkolny 2009/10. Chętni do zasmakowania przygody z siatkówką, powinni już zacząć śledzić ofertę edukacyjno-sportową wyżej wymienionych szkół, a w sprawie szczegółów kontaktować się z dyrekcją wybranych szkół.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved