Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Młody trener i perspektywiczny zawodnik

Młody trener i perspektywiczny zawodnik

fot. archiwum

Michał Mieszko Gogol jako drugi trener i będący uniwersalnym zawodnikiem Paweł Mikołajczak podpisali ostatnio umowy z częstochowskim AZS-em. Powoli klub kompletuje skład na przyszły sezon.

O przejściu Mikołajczaka plotkowano od jakiegoś czasu. Oczywiste jest, że transfer 21-letniego zawodnika wszyscy wiążą z osobą trenera Grzegorza Wagnera. Obaj miniony sezon spędzili w I-ligowym BBTS-ie Bielsko-Biała, a obecnie współpracują ze sobą w kadrze B. Mikołajczak w Bielsku był atakującym, ale w kadrze trenuje jako przyjmujący i w AZS-ie prawdopodobnie będzie grał na tej pozycji. Jest leworęczny, co z pewnością będzie jego dodatkowym atutem. Jego podstawowe zalety to zagrywka, skuteczność w ataku i uniwersalność. Ponoć jest w stanie zastąpić na boisku nawet rozgrywającego. Mierzy 195 cm, wcześniej grał w Legii Warszawa.

Paweł cały czas się rozwija i w ciągu jednego-dwóch sezonów może się stać kompletnym zawodnikiem aspirującym do gry na najwyższym poziomie – mówi Michał Mieszko Gogol, który będzie pomagał Wagnerowi w prowadzeniu drużyny. – Póki co na pewno widać u niego przewagę ataku nad przyjęciem, ale dużo pracuje nad tym drugim elementem. Na pewno brakuje mu ogrania i okrzepnięcia na nowej pozycji. To, jak będzie się spisywał w AZS-ie, zależało będzie m.in. od zestawienia personalnego drużyny, nad którym wszyscy w klubie obecnie pracujemy. Ja również podałem kilka nazwisk zawodników z zagranicy, na których warto by było zwrócić uwagę. Nie zawsze jednak daje się ich ściągnąć. Zobaczymy, potrzeba trochę czasu na konkretne decyzje. Jestem jednak spokojny, że znajdziemy złoty środek i AZS powalczy w przyszłym sezonie w PlusLidze.

Gogol, który również w kadrze B współpracuje z Wagnerem, ostatni okres spędził na zgrupowaniu w Kielnarowej pod Rzeszowem. W AZS-ie jako drugi trener odpowiadał będzie za przygotowanie taktyczne zespołu. Tak jak w poprzednim sezonie, przygotowywał będzie statystyki i analizy.Jest jeszcze pewna nowość, wprowadzimy specjalne zajęcia zapobiegające kontuzjom zawodników – dodaje Gogol. – Trener Wagner bardzo chciał, żeby tak było.

Gazeta Wyborcza Częstochowa

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved