Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Marko Podrascanin: Wygrać coś w Belgradzie

Marko Podrascanin: Wygrać coś w Belgradzie

fot. archiwum

Już dzisiaj reprezentacja Serbii rozpoczyna meczem z Francją swój udział w Lidze Światowej. O celach „Plavich” i grupowych rywalach opowiada środkowy Lube Banca Macerata i reprezentacji Serbii, Marko Podrascanin.

Jak ocenisz Twój sezon w Lube?

Czuję się bardzo dobrze, a sezon spędzony w Maceracie zaliczam do niezwykle udanych. Zdobyliśmy trofeum Supercup, graliśmy w pucharze ligi oraz w półfinałach Serie A i w siatkarskiej Lidze Mistrzów.

Znalazłeś czas na odpoczynek?Niestety nie miałem wiele czasu na odpoczynek i relaks po sezonie we Włoszech. Już po trzech dniach od przegrania półfinałowego starcia z Piacenzą, stawiłem się na zgrupowanie kadry narodowej. To wszystko nie przeszkadza mi cieszyć się z tego, że rozpocząłem treningi w drużynie narodowej. Przed nami rok pełen wyzwań i wielu ważnych spotkań.

Kilka słów o grupowych rywalach?

Zespół narodowy Francji jest trudnym i wymagającym rywalem. W jego szeregach grają zarówno młodzi zawodnicy, jak i tacy, którzy mają już uznane i „wielkie” nazwiska. Pozostałe dwie drużyny, czyli Argentyna i Japonia prezentują dobrą siatkówkę od kilku sezonów. W tych zespołach coraz częściej pojawiają się młodzi zawodnicy, którzy by pokonać najlepszych na świecie, muszą zagrać na maksimum swoich możliwości. Jeśli chodzi o nas, to chcemy wygrać coś w Belgradzie.

Po sezonie olimpijskim wiele reprezentacji zdecydowało się na odmładzanie kadry…

Podobnie jak Polska, również i nasza reprezentacja powoli wprowadza takie zmiany. Zauważyłem, że polska reprezentacja bardzo odmłodziła skład. Uważam jednak, że Polacy nadal są groźni, co ma swoje odzwierciedlenie we wspaniałej siatkarskiej tradycji, i tworzą równy zespół mimo, że obecnie nie gra w nim mój przyjaciel, Sebastian Świderski.

*rozmawiała Weronika Grabowska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved