Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Volley Masters: Pierwsza wygrana Polek

Volley Masters: Pierwsza wygrana Polek

fot. archiwum

Po nieudanym początku turnieju w szwajcarskim Montreux, Polki zrehabilitowały się dzisiaj pokonując w trzech setach reprezentację Niemiec. Niemki wyrównaną walkę nawiązały jedynie w pierwszym secie.

W tym spotkaniu niemiecki trener Giovanni Guidetti postanowił dać szansę młodszym, mniej doświadczonym zawodniczkom. Na początku podopieczne Jerzego Matlaka, dzięki mocnej zagrywce wypracowały dwupunktową przewagę (3:1). Nie cieszyły się z niej długo. Do remisu 4:4 doprowadziła Anne Matthes. Następnie inicjatywę przejęły Niemki i za sprawą skutecznej gry na kontrze odskoczyły na dwa punkty (6:4). Reprezentacja Polski ruszyła odrabiać straty, co przyniosło efekt w postaci remisu 7:7. Mocna zagrywka oraz skuteczny blok po raz kolejny pozwoliły niemieckiemu zespołowi wyjść na prowadzenie (11:8). „Biało-czerwone” zdołały zniwelować straty, jednakże przewaga cały czas była po stronie zawodniczek trenera Guidetti’ego (16:14, 18:16). Polski selekcjoner postanowił spróbować zmian i na parkiecie w miejsce Doroty Świeniewicz pojawił się Aleksandra Jagieło. Posunięcie to okazało się strzałem w dziesiątkę. Punktowe zagrywki mistrzyni Polski pozwoliły Polkom doprowadzić do remisu, a następnie uzyskać prowadzenie (19:18). Zawrzała walka punkt za punkt. Piłkę setową skutecznym atakiem dała polskiemu zespołowi Joanna Kaczor, a zwycięstwo 25:23 w efektowny sposób przypieczętowała Agnieszka Bednarek, popisując się asem serwisowym.

Na inaugurację drugiej partii mocny cios dla reprezentacji Niemiec. Znakomita gra polskich siatkarek oraz błędy ekipy niemieckiej zaowocowały prowadzeniem „biało-czerwonych” 8:2 na pierwszej przerwie technicznej. Po wznowieniu gry Niemki przebudziły się z transu i zaczęły skutecznie grać w ataku oraz na kontrze, co przyniosło efekt w postaci zmniejszenia strat do dwóch punktów 9:11. Polki nie zamierzały pozwolić na nic więcej. Ponownie skuteczne ataki oraz wykorzystane kontry pozwoliły Polsce oddalić się na bezpieczny pięciopunktowy dystans (16:11). Niemiecka ekipa nie ustawała w próbach odrobienia strat, lecz na próżno. Już do końca to polskie zawodniczki nadawały ton grze. Zwycięski punkt zdobyła Kaczor (25:17).

Od początku trzeciego aktu walka punkt za punkt. Dwa proste błędy Niemek dały reprezentacji Polski dwupunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Za sprawą skutecznej gry w bloku „biało-czerwone” powiększyły przewagę o jedno oczko (9:6), jednak zawodniczki trenera Guidetti’ego nie zamierzały łatwo oddać pola i zbliżyły się do polskiego zespołu na jedno oczko (9:10). Jak się okazało był to kres możliwość niemieckiej drużyny. Szczelny blok, mocna zagrywka oraz skuteczny atak, a do tego „prezenty” w postaci punktów po błędach własnych rywalek umożliwiły polskiej drużynie stałe powiększanie przewagi (14:10, 16:10, 20:11). Dominacja Polek trwała już do końca seta, wygranego 25:16.Statystyki:

          Niemcy     Polska
25 atak 38
3 blok 9
2 zagrywka 7
26 po błędzie 21

 

Niemcy – Polska 0:3
(23:25, 17:25, 16:25)

 

Składy zespołów:

Niemcy: Hanke (2), Matthes (3), Ross (6), Brinker (9), Brandt, Ssuschke (5), Tomhsen (libero) oraz Durr, Weiss, Kozuch (1) i Beier

Polska: Bełcik, Gajgał (3), Świeniewicz(3), Bednarek (12), Barańska (7), Kaczor (9), Zenik (libero) oraz Pykosz (5), Jagieło (15) i Sawicka

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved