Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Joker-Mekro Świecie zbroi się na II ligę

Joker-Mekro Świecie zbroi się na II ligę

fot. archiwum

Sześć zawodniczek przebywa na testach w Jokerze Świecie. Trener Andrzej Nadolny chętnie zatrzymałby je wszystkie, ale to zależeć będzie od negocjacji z macierzystymi klubami siatkarek oraz od ich indywidualnych decyzji.

Testowane siatkarki zaprezentowały się kibicom podczas weekendowego turnieju o puchar prezesa firmy Mekro. Wypadły różnie. Najlepiej zagrały świecianki Żaneta Hajne (MVP turnieju) i Hanna Łukasiewicz. Obie przygodę z siatkówką zaczynały w Świeciu – Żaneta we Wdzie, a Hania w Jokerze. Potem, od kadetki do juniorki, trenowały w Pałacu Bydgoszcz. Mają na koncie też występy w II lidze. Żaneta Hajne, już jako seniorka, reprezentowała barwy ChTPS Chodzież (I i II liga), a ostatnio Skarpy Toruń (II liga). Hania Łukasiewicz właśnie zdała maturę i wraca do Jokera.

Pozostałe zawodniczki, których pozyskaniem zainteresowany jest beniaminek II ligi to: Justyna Lis (Skarpa Toruń), Monika Weder (Pałac Bydgoszcz, ostatnio AZS AWF Poznań), Małgorzata Kolanowska (Pałac Bydgoszcz), Michalina Wojciechowska (Sokół Mogilno, Pałac Bydgoszcz).

Najbardziej doświadczoną z tego grona jest Monika Weder, która ma za sobą występy w I lidze (AZS AWF Poznań). W sezonie 2006/07 była też w szerokiej kadrze ekstraligowego Centrostalu. Atakująca z Bydgoszczy w świeckim turnieju zagrała tylko w sobotę z Pogonią Proszowice. Jej występ nie wypadł okazale, ale warto zaznaczyć, że nie trenowała ona wcześniej z jokerkami.Chciałbym mieć w II lidze 14 zawodniczek w kadrze – podkreśla trener Andrzej Nadolny. – Na pewno wszystkie te dziewczyny by się nam przydały, ale ile z nich pozyskamy będzie zależeć od rozmów z ich klubami, a także z nimi samymi. Na pewno zagrają u nas Żaneta i Hania, a także Małgosia Kolanowska, która może nie wypadła w turnieju rewelacyjnie, ale niedawno wznowiła treningi i musi dojść do pełni formy. Może grać jako libero lub rozgrywająca. Gosia jest wolną zawodniczką, co ułatwia jej pozyskanie. Pozostałym siatkarkom będziemy jeszcze się przyglądać. Nadal rozglądamy się za drugą rozgrywającą.

Niestety, w przyszłym sezonie kibice Jokera-Mekro nie ujrzą w barwach swojej drużyny Małgorzaty Depki i Agnieszki Stawikowskiej. Pierwsza sama zrezygnowała z treningów. Natomiast Agnieszka Stawikowska, ze względu na pracę i studia (w weekendy), zdecydowała się na powrót do Culmena Chełmno, który grać ma w III lidze.

W środę siatkarki Jokera (ze wszystkich grup) zakończą udany sezon w ośrodku wczasowym w Decznie. W ramach pikniku integracyjnego odbędzie się m.in. turniej siatkówki plażowej.

autor tekstu: Sławomir Wojciechowski

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved