Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Budowlani zbierają pieniądze na nowy sezon

Budowlani zbierają pieniądze na nowy sezon

fot. archiwum

Poważne kłopoty siatkarek Budowlanych. Toruński klub stracił głównego sponsora i nie ma budżetu na kolejny sezon. - Sytuacja nie jest łatwa, ale nie poddamy się - mówi trener Mariusz Soja, który nadal nie zna składu swojej drużyny.

Toruńskie siatkarki w ostatnim sezonie musiały bronić miejsca w I lidze w turnieju barażowym. To się udało i zanosiło się, że teraz może być już tylko lepiej. Drużyna miała zostać ponownie wzmocniona i w kolejnym sezonie walczyć o czołowe miejsca w I lidze.

Dziś te plany stają się z dnia na dzień trudniejsze do realizacji. Na razie Budowlani ponoszą same straty. Wiadomo już, że ze współpracy z klubem wycofuje się najważniejszy sponsor Nesta. Drużynę opuściły już Natalia Krawulska (Farmutil Piła) i Judyta Szulc (koniec kariery). Zwłaszcza strata tej pierwszej, dynamicznej atakującej, jest sporym osłabieniem kadry. W dodatku nie wiadomo, kiedy wróci do składu Agnieszka Sikorska. Utalentowana przyjmująca na początku czerwca przeszła zabieg rekonstrukcji wiązadeł w kolanie. Teraz czeka ją trzymiesięczna rehabilitacja i pierwsze lekkie treningi. – Jesteśmy po długiej rozmowie. Agnieszka jest niesamowicie ambitna i bardzo chce nadal grać w siatkówkę. Zrobię wszystko, żeby jej pomóc, ale to musi potrwać. Nie chcę, żeby wracała za szybko i potem już nigdy nie zagrała. Myślę, że być może w rundzie rewanżowej dołączy do drużyny.

 Rozmowy wstępne

To dodatkowy problem dla coraz węższego składu Budowlanych. Pozostałe siatkarki co prawda deklarują pozostanie, ale na pewno nie będą czekać w nieskończoność. Poza tym nie ma co ukrywać, że drużyna potrzebuje wzmocnień, żeby ponownie nie drżeć do końca rozgrywek o utrzymanie w I lidze.

Trener Soja ma gotową listę siatkarek z innych klubów, którymi jest zainteresowany. Z niektórymi zresztą już przeprowadzono wstępne rozmowy, ale na tym aktywność Budowlanych na rynku transferowym na razie się zakończyła. – Na dziś nie mamy nawet możliwości, żeby rozmawiać z naszymi siatkarkami, a co dopiero myśleć o wzmocnieniach. Nie możemy proponować nikomu kontraktu, a po trzech miesiącach rozkładać ręce, że nie mamy pieniędzy. Żadnych wirtualnych umów nie będzie w naszym klubie – podkreśla Soja. Na walkę o miejsce w czwórce potrzeba w I lidze ok. 400-500 tys. zł, Budowlani na razie nie zebrali takiej kwoty.

To zresztą nie tylko problem Budowlanych. Połowa drużyn w I lidze wstrzymuje się z kontraktami z powodu problemów finansowych. Na rynku szaleje jedynie beniaminek z Gdyni (najpoważniejszy kandydat do awansu), składy powoli kompletują także w Mysłowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Pszczynie. W pozostałych klubach cicho.

 

Jadą na Skarpę

Torunianie pilnie potrzebują rozgrywającej. Rozmawiali z Karoliną Olczyk ze Stali Mielec, była szansa na sprowadzenie Magdaleny Jagodzińskiej z AZS AWF Poznań oraz Katarzyny Walawender z ekstraklasowego AZS Białystok. Skrzydłowa nawet publicznie przyznała, że przenosi się do I ligi, ale rozmowy się przeciągały i siatkarka ostatecznie wylądowała w Dąbrowie Górniczej.

Mam przygotowaną listę siatkarek, ale nie jesteśmy w stanie w tej chwili finalizować kontraktów. Może się tak zdarzyć, że zamkniemy wysoki budżet, ale na rynku nie będzie już dobrych zawodniczek. Sytuacja jest skomplikowana, ale nie poddajemy się. Cały czas pracujemy nad pozyskaniem kolejnych pieniędzy – podkreśla Soja.

Na razie szkoleniowiec przygotował plan treningów przed sezonem. Zajęcia mają się rozpocząć 27 lipca, w planach są dwa zgrupowania w Zakopanem i Ciechocinku. Wiadomo już także, że od nowego sezonu Budowlani będą podejmować swoich rywali we większej hali Z 28 na Skarpie. – Takie są wymagania I ligi i przede wszystkim kibiców. Sala X LO była sporym atutem, ale nie spełniała wielu podstawowych warunków – przyznaje Soja.

autor tekstu: Joachim Przybył

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved