Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Wojciech Grzyb: Z Brazylią można wygrać

Wojciech Grzyb: Z Brazylią można wygrać

fot. archiwum

Dziś o godz. 19.00 reprezentacja Polski siatkarzy pod wodzą Daniela Castellaniego wyleci do Brazylii, gdzie w dniach 13-14 czerwca rozegra dwa spotkania z ekipą Canarinhos w ramach dwudziestej edycji Ligi Światowej.

W dwunastce na pierwsze mecze LŚ – przeciwko Brazylii i Wenezueli znalazł się Wojciech Grzyb. Środkowy reprezentacji Polski podkreślił, że Brazylijczycy są zdecydowanym faworytem grupy, ale na pewno nie jest to przeciwnik, z którym nie można wygrać.

Wchodząc na parkiet każda z drużyn ma szansę na zwycięstwo. Wydarzenia na boisku pokazują dopiero, kto w danym momencie jest akurat lepszy. Dlatego specjalnie nie zaprzątam sobie głowy faktem, że w pierwszej kolejności gramy z Brazylią, która jest faworytem grupy. W sporcie, a zwłaszcza w siatkówce, często się bowiem zdarza tak, że wygrywa się z faworytem, a potem przegrywa z drużynami teoretycznie słabszymi – mówi Wojciech Grzyb. – Musimy się więc skupić na tym, żeby zagrać jak najlepiej w każdym spotkaniu, nie myśląc o tym, czy po drugiej stronie siatki stoi Brazylia, Finlandia, czy Wenezuela – dodaje zawodnik.

Przypomnijmy, że w szerokiej kadrze na Ligę Światową znalazło się pięciu zawodników, grających na pozycji środkowego. Oprócz Wojciecha Grzyba są to: Łukasz Kadziewicz, Karol Kłos, Marcin Możdżonek oraz Piotr Nowakowski. Rywalizacja na pewno będzie więc bardzo zacięta.Rywalizacja zawsze sprzyja mobilizacji i postępom. Oczywiście, niezbyt miły jest moment, w którym trzeba się potem z kimś pożegnać. Jest to jednak normalna sprawa, bo wszyscy wiedzą ilu nas jest i ilu może pojechać na dane zawody. Ja niestety nieraz znalazłem się w takiej sytuacji, że musiałem wrócić do domu. Teraz każdy będzie więc robił wszystko, żeby trener postawił właśnie na niego.

Wojciech Grzyb podkreślił, że atmosfera, jaka obecnie panuje w drużynie, jest bardzo dobra. – W zespole jest teraz sporo nowych, młodych zawodników, którzy wnoszą dużo zaangażowania, zdrowia i zapału na treningach, co pozytywnie wpływa na tych, nazwijmy ich – nieco starszych – mówi z uśmiechem zawodnik.

* Autor – Aneta Stożek

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved