Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Karol Šrámek: Kończę profesjonalną grę w siatkówkę

Karol Šrámek: Kończę profesjonalną grę w siatkówkę

fot. archiwum

Przedstawiamy rozmowę z Karolem Sramkiem, byłym zawodnikiem m.in. Farta Kielce. Słowacki siatkarz opowiedział o tym, co się z nim działo po zakończeniu gry w polskiej lidze. Zdradził również swoje najbliższe plany.

Tomasz Tadrała: Dwa lata temu wszelki słuch po panu zaginął. Co pan porabiał?

Karol Šrámek:Po zakończonym sezonie w drugoligowym wówczas Farcie Kielce przeniosłem się do Izraela, do zespołu, który dwa lata wcześniej wywalczył mistrzowski tytuł. W międzyczasie z drużyny odeszła cała podstawowa szóstka, a ja wraz z jednym Argentyńczykiem byliśmy jedynymi obcokrajowcami w tej ekipie. Zespół okazał się na tyle słaby, że po dwóch i pół miesiąca pobytu na Bliskim Wschodzie zdecydowałem się rozwiązać kontrakt.

Wrócił pan na Słowację?Nie. Znalazłem się w Słowenii. Trafiłem do drużyny Calcit Kamnik, sezon zakończyłem kontuzją stawu skokowego.

Czy teraz wszystko jest w porządku?

Po kontuzji nie ma już śladu. Nic mi nie dolega, można powiedzieć, że jestem całkowicie zdrowy (śmiech).

Zatem gdzie zobaczymy Karola Šrámka w przyszłym sezonie?

Mam dwuletnią córkę. Chciałbym spędzić z nią trochę czasu, zobaczyć jak dorasta, dlatego podjąłem decyzję o zakończeniu profesjonalnej gry w siatkówkę. Nie oznacza to, że całkowicie zrezygnuję z uprawiania tego sportu. Będę grał dalej, lecz nie profesjonalnie, a amatorsko. Otrzymałem nawet kilka propozycji ze słowackich zespołów występujących w ekstraklasie. Na pewno wybiorę jakiś klub dla siebie. A jaki? W najbliższym czasie wszystko powinno się wyjaśnić.

Czym teraz się pan zajmuje?

Prowadzę na Słowacji interesy pewnego Belga, który w moim kraju jest właścicielem sieci ponad trzydziestu aptek. Zajmuję się głównie sprawami marketingowymi firmy… Zamierzamy w najbliższym czasie swoje udziały otworzyć również w Polsce i na Ukrainie. Kto wie, może następnym razem spotkamy się w Polsce (śmiech)?

Jak będzie pan wspominał lata spędzone w Polsce?

Bardzo miło będę wspomniał wszystkie lata jakie spędziłem w Polsce. Było to dla mnie ogromne doświadczenie, naprawdę wiele się nauczyłem grając w waszym kraju. Odchodząc z Farta, bardzo chciałem dalej grać w Polsce, jednak życie szybko zweryfikowało moje plany… Z polskich klubów nie padła żadna konkretna propozycja, dlatego postanowiłem wyjechać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved