Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Holly McPeak żegna się z siatkówką

Holly McPeak żegna się z siatkówką

fot. archiwum

Po 22 latach poświęconych siatkówce, 40-letnia Amerykanka Holly McPeak, kończy swoją karierę. Jej dokonania są imponujące, wygrała 72 turnieje światowe siatkówki plażowej. W uznaniu zasług, w tym roku została nominowana do siatkarskiej Galerii Sławy w Holyoke (Volleyball Hall of Fame).

Znakomita amerykańska siatkarka – Holly McPeak – swoją decyzję podała do publicznej wiadomości wczoraj, po zakończeniu rozgrywanego w San Diego turnieju mistrzowskiego z cyklu AVP. Decyzję swoją zawodniczka argumentowała między innymi utrzymującą się od dłuższego czasu słabszą dyspozycją sportową. – Przez długie lata kariery utrzymywałam swoją dyspozycję na wysokim poziomie, mimo że konkurencja była bardzo duża, a rywalizacja niezwykle zacięta. Odchodzę, bo nie gram już tak, jak sama bym tego chciała. Nie potrafię już przygotować i dłużej utrzymać formy, moja gra jest coraz wolniejsza, a dodatkowo jestem coraz mniej odporna psychicznie. To wszystko powoduje duży dyskomfort i wywołuje zanik motywacji do gry – wyznała Holly McPeak.

 

W swojej sportowej karierze Holly McPeak odniosła 72 zwycięstwa w dużych międzynarodowych turniejach siatkówki plażowej (głównie turnieje z cyklu SWATCH FIVB World Tour). Jej sukcesy były dziełem drużyn, które na przestrzeni wielu lat kariery tworzyła z uznanymi znakomitościami siatkówki plażowej, takimi jak: Angela Rock, Cammy Ciarelli, Linda Chisholm, Nancy Reno, Lisa Arce, Misty May i ostatnio Elaine Youngs. 

Największym sportowym osiągnięciem Holly McPeak, jest brązowy medal olimpijski, zdobyty w 2004 roku w Atenach, wspólnie z Elaine Youngs. Wcześniej dwukrotnie zajmowała piąte miejsca podczas Igrzysk Olimpijskich (Atlanta 1996 – z Nancy Reno i Sydney 2000 – z Misty May).

 

Jak mówi sama zawodniczka, decyzja o zakończeniu kariery nie przyszła jej łatwo, ale oficjalne podanie jej do publicznej wiadomości zamyka ten rozdział jej życia. – Teraz więcej czasu poświęcać będę mężowi i synom – zakończyła amerykańska gwiazda „plażówki”.

źródło: inf. własna, usavolleyball.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved