Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Volley Masters: Gładkie zwycięstwo Chinek

Volley Masters: Gładkie zwycięstwo Chinek

fot. archiwum

Nie o takim początku turnieju marzyły reprezentantki Polski. Przegrały one bowiem w szybkich trzech setach z Chinkami w spotkaniu inaugurującym rozgrywki w szwajcarskim Montreux.

Podopieczne trenera Jerzego Matlaka były słabsze w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Do tego popełniły mnóstwo błędów własnych, co nie pozwoliło nawiązać walki w jakimkolwiek z setów. W pierwszej partii gra była wyrównana tylko do pierwszej przerwy technicznej. Po udanych kontrach Chinek i autowym ataku Agnieszki Bednarek zrobiło się 13:9 dla ekipy azjatyckiej. Do drugiej przerwy technicznej utrzymała się czteropunktowa przewaga podopiecznych Bin Caia. Polki próbowały złapać kontakt z rywalkami, ale na darmo. Seta asem serwisowym zakończyła Yimei Wang.

 

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Matlaka. Po dwóch atakach Doroty Świeniewicz i dwóch asach serwisowych Bednarek było 7:5 dla Polek. Po asie Świeniewicz i dwóch udanych kontrach zrobiło się nawet 13:10. Wtedy znów coś się zacięło wśród biało – czerwonych i już na drugą przerwę techniczną Chinki schodziły z dwupunktowym prowadzeniem. Końcówka seta znów lepsza w wykonaniu Azjatek i druga partia zakończyła się ich zwycięstwem 25:21. 

Trzeci set to katastrofa w wykonaniu Polek. Na pierwsze przerwie technicznej było 8:3 dla Chinek. Od tego momentu do drugiej przerwy technicznej podopieczne trenera Matlaka zdobyły zaledwie 2 punkty. Gdy zrobiło się 22:8 można było się zastanawiać czy biało – czerwone przekroczą granicę 10 punktów. W ostateczności Chinki wygrały tę odsłonę 25:13 i cały mecz 3:0.

 

Debiut Jerzego Matlaka był bardzo słaby. W reprezentacji Polski można wyróżnić tylko Dorotę Świeniewicz oraz rezerwową Katarzynę Gajgał, które zdobyły odpowiednio 8 i 7 punktów. Przed Polską dzień przerwy, a następnymi rywalkami biało – czerwonych będą Niemki oraz Brazylijki.

 

Statystyki:

           Polska    Chiny

28 atak 37

8 blok 10

4 zagrywka 6

11 po błędzie 22

 

Chiny – Polska 3:0

(25:17, 25:21, 25:13)

 

Składy zespołów:

Chiny: Li(8pkt.), Xue(15), Ma(9), Chu(4), Wang(12), Wei, Zhang(L) oraz Yin N.(1), Hui(1), Yin M.(1)

Polska: Barańska, Bełcik(1pkt.), Bednarek(7), Świeniewicz(8), Pykosz(4), Kaczor(4), Zenik(L) oraz Jagiełło(4), Gajgał(7), Żebrowska, Sadurek(2), Woźniakowska(3)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved