Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Przed nami turniej w Montreux

Przed nami turniej w Montreux

fot. archiwum

Dziś rozpoczyna się turniej, który będzie pierwszym poważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. W szwajcarskim Montreux wystąpią czołowe ekipy świata, a wśród nich reprezentacja Polski.

Trener Jerzy Matlak już 2 tygodnie przed tymi zawodami powołał 14-osobową kadrę. Skład jest bardzo przebudowany i z nazwisk to już nie są „złotka”, którymi często określa się polskie siatkarki. Trzon zespołu stanowią zawodniczki, które w zakończonym sezonie występowały w drużynie mistrza Polski – Muszynianki Muszyny.

Są to: Izabela Bełcik, Joanna Kaczor, Dorota Pykosz oraz Aleksandra Jagieło. Na turnieju zabraknie Katarzyny Skowrońskiej–Dolaty, której trener dał odpocząć po ciężkim sezonie w lidze włoskiej. Pojawiła się za to Dorota Świeniewicz. Siatkarka ta wzbudza kontrowersje wśród kibiców. Jedni uważają, że Dorota nie jest już tak dobrą zawodniczką jak kiedyś, inni natomiast twierdzą, że jej doświadczenie może pomóc młodszym siatkarkom powołanym przez selekcjonera.

W grupie A Polki zmierzą się z Chinkami, Niemkami oraz mistrzyniami olimpijskimi – Brazylijkami. W grupie B zagrają Kuba, Japonia, Włochy i Holandia. Na tym turnieju nie ma słabych drużyn. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów towarzyskich na świecie. Żadnej z reprezentacji nie trzeba przedstawiać. W tych zawodach każdy może wygrać z każdym i od początku turnieju do samego końca trzeba być maksymalnie skoncentrowanym.Mimo iż turniej przez drużyny europejskie jest traktowany jako przygotowanie przed Mistrzostwami Europy, to każda z nich będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Warto rozegrać kilka spotkań z zespołami prezentującymi różny styl gry. Ciężko wskazać faworyta w tych zawodach, ponieważ stawka jest niezwykle mocna i wyrównana. Pozostaje tylko emocjonować się zmaganiami siatkarek i liczyć na jak najlepszy debiut selekcjonera reprezentacji Polski – Jerzego Matlaka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved