Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Andrzej Niemczyk: Nie zazdroszczę Matlakowi

Andrzej Niemczyk: Nie zazdroszczę Matlakowi

fot. archiwum

- Matlak podjął się trudnego wyzwania. Ma mało czasu na zgranie drużyny, a kibice oczekują dobrej gry na Euro - mówi "Przeglądowi Sportowemu" były trener reprezentacji siatkarek Andrzej Niemczyk.

Nasza żeńska reprezentacja meczem z Chinkami, aktualnymi brązowymi medalistkami olimpijskimi rozpoczyna występy w prestiżowym turnieju Montreux Volley Masters. Później Polki czeka w Szwajcarii m.in. rywalizacja z Brazylijkami, które wygrały ostatnie igrzyska. Nasza kadra dopiero się tworzy. Czy nie za wcześnie na grę z tak mocnymi drużynami?

 

Bardzo dobrze, że już na początek mamy możliwość gry z najlepszymi na świecie. To na ich tle można zobaczyć ile jeszcze naszym dziewczynom brakuje i nad czym należy głównie pracować. W starciu z tak silnymi rywalkami widać będzie wszystkie mankamenty. 

Widać, że Matlak obawia się swojego debiutu i na każdym kroku podkreśla, że nie można przykładać dużej wagi do występów w Szwajcarii.

 

Faktycznie wyniki w tym turnieju nie mają dla nas znaczenia. Najważniejsze przecież będą lipcowe kwalifikacje do mistrzostw świata oraz jesienne Euro w Polsce.

 

Matlak nie ma w zespole takich indywidualności jakie miał pan w przeszłości w kadrze.

 

W mojej drużynie ogromną rolę odgrywały Gosia Glinka i Dorota Świeniewicz, która była wtedy w znakomitej formie. Matlak podjął się trudnego wyzwania. Ma mało czasu na zgranie drużyny, a kibice oczekują dobrej gry na Euro. Biorąc pod uwagę to w jakich bólach rodzi się ta drużyna, czwarte miejsce na mistrzostwach Europy będzie dużym sukcesem.

 

*Rozmawiał Leszek Błażyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved