Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wojciech Grzyb: Będziemy myśleć tylko o zwycięstwie

Wojciech Grzyb: Będziemy myśleć tylko o zwycięstwie

fot. archiwum

Reprezentacja Polski pokonała podczas Alei Gwiazd drużynę Egiptu 3:1. Jako, że był to ostatni sprawdzian przed wyjazdem polskiego zespołu do Ameryki Południowej, w pomeczowych komentarzach nie zabrakło tematu Brazylii.

Wojciech Grzyb: Zrealizowaliśmy swoje cele, cieszę się, że zagraliśmy cztery sety, bo po trzech czasami nie ma czego oceniać. W zasadzie można żartobliwie powiedzieć, że wykazaliśmy się gościnnością wobec kolegów z Egiptu, którzy przecież przyjechali do nas z daleka. Wczoraj na nieoficjalnym meczu treningowym nie udało im się wygrać nawet jednego seta, więc dziś byliśmy mili (śmiech). Teraz przed nami weekend w Brazylii. Na pewno wychodząc tam na parkiet będziemy myśleć tylko o zwycięstwie. Ekipa jest bardzo fajna, bardzo waleczna. Cieszymy się żywiołowo po każdej akcji i myślę, że to będzie charakterystyka naszego zespołu w tegorocznej Lidze Światowej. Ja faktycznie jestem trzeci od góry, jeśli chodzi o wiek w obecnej ekipie, ale do bycia nestorem mi daleko. Tym bardziej, że na mojej pozycji konkurencja jest duża i nie mam poczucia, że jestem doświadczonym zawodnikiem, który ma uczyć młodszych, tylko sam dużo się tutaj uczę. Niuanse wprowadzane przez trenera Castellaniego przemawiają do mnie, system gry w którym funkcjonujemy jest efektowny i efektywny, więc na ten moment na pewno jestem zadowolony ze współpracy.

Bartosz Kurek: Myślę, że jesteśmy nieźle przygotowani do wyjazdu do Ameryki Południowej. Nasza gra wyglądała dobrze, poza tym czwartym setem. Gdy sytuacja tego wymagała, potrafiliśmy się zmobilizować, zagrać dokładnie i pewnie, także z optymizmem jedziemy do Brazylii. To, że grałem tutaj w pierwszej szóstce o niczym nie świadczy. Tak naprawdę, gdyby nie kontuzja Zbyszka Bartmana, to on wystąpiłby tutaj w wyjściowym składzie i takiego właśnie składu należy się spodziewać w Brazylii. A po co tam jedziemy? Oczywiście po to, żeby wygrać. Do tego nas obliguje gra w reprezentacji Polski – żeby grać, po to, aby wygrywać.

Michał Bąkiewicz (kapitan reprezentacji Polski): Z naszej perspektywy najważniejsze jest to, że rozegraliśmy już kilka spotkań kontrolnych. Nasza gra poprawia się z dnia na dzień, coraz lepiej prezentujemy się jako zespół. Ten mecz był, moim zdaniem, dobrym przetarciem przed spotkaniami w Ameryce Południowej, które nas teraz czekają.Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): Jestem zadowolony ze zwycięstwa, to był dla nas szczególny mecz. Ponieważ był to pierwszy mecz dużej części tych chłopaków przed naszą wspaniałą publicznością. Stąd może dziś było trochę błędów wynikających z nerwowości, z napięcia u tych zawodników. Jestem zadowolony z tego, co zaczyna dawać praca na treningach i że coraz lepiej wygląda współpraca z zawodnikami. Coraz lepiej zaczynają rozumieć system tej gry, jaki proponuję. Jest grupa zawodników, takich jak Kurek, Jarosz, Łomacz czy Nowakowski, którzy ten system już przyswoili i są o krok przed pozostałymi.

Antonio Jacobe (trener reprezentacji Egiptu): Ja również jestem zadowolony z tego mecz, mimo że go przegraliśmy. Graliśmy przeciwko bardzo silnemu zespołowi, prowadzonemu przez Daniela, stąd cieszy nasza niezła gra, to że zrobiliśmy krok do przodu. Widać efekty naszej pracy, widać postęp w grze. Cieszy to tym bardziej, że też tworzymy nową grupę, z nowym trenerem, z nowymi zawodnikami. Przy okazji dziękuję prezesowi Przedpełskiemu i trenerowi Castellaniemu za możliwość przebywania tutaj i rozegrania tego spotkania.

Wael Al-Aydy (kapitan reprezentacji Egiptu): Dla nas ten mecz był dobrą okazją, żeby zmierzyć się z mocnym zespołem. Mimo, że to Polacy są od nas wyżej notowani i mają na koncie wiele sukcesów, udało nam się powalczyć w drugim i trzecim secie. W tym spotkaniu wystąpiło w naszej drużynie kilku nowych zawodników i na pewno takie doświadczenie przyniesie wiele korzyści.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved