Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Transferowe cicho sza w Częstochowie

Transferowe cicho sza w Częstochowie

fot. archiwum

29-letni przyjmujący Piotr Łuka jest poważnym kandydatem do gry w AZS-ie. - Tak, mam propozycję z Częstochowy, jestem na etapie negocjacji - mówi zawodnik, który w minionym sezonie grał w Resovii Rzeszów.

Mimo że większość klubów PlusLigi zamknęła już kadry, o transferach AZS-u mówi się niewiele, żeby nie powiedzieć wcale. Tymczasem po stracie kilku podstawowych graczy częstochowski klub musi wzmocnić zespół. W związku z odejściem Zbigniewa Bartmana potrzebny jest przyjmujący. Trzeba również sprowadzić rozgrywającego, który zastąpi Andrzeja Stelmacha. Ponieważ jedynym w kadrze na tej pozycji jest 19-letni Fabian Drzyzga, logiczne byłoby zatrudnienie bardziej doświadczonego zawodnika. Kibice plotkowali o Jakubach Bednaruku i Oczce, ale w przypadku tego pierwszego nie ma potwierdzenia, że miałby trafić do Częstochowy. Oczko natomiast zdecydował się zostać w Olsztynie.

Znak zapytania pojawia się także przy pozycji atakującego. Konkretnie przy Smilenie Mlyakowie, któremu wygasła umowa, ale ponoć jest na liście kandydatów do gry w AZS-ie. Bułgar dobrze spisał się w minionym sezonie i trenerowi Wagnerowi na pewno by się przydał, jednak może się okazać za drogi. Tym bardziej, że nadal nie ma informacji na temat ewentualnych umów sponsorskich.

AZS musi także szukać przyjmujących (obecnie w kadrze jest dwóch: Wojciech Gradowski i Krzysztof Wierzbowski). Poważnym kandydatem jest Piotr Łuka. 29-letni przyjmujący, siedem ostatnich sezonów spędził w Resovii Reszów, ale po tym, jak wicemistrz Polski podpisał kontrakt z Białorusinem Alehem Akhremem, musi sobie szukać nowego pracodawcy.Mam propozycję z Częstochowy, jestem na etapie negocjacji umowy, w stałym kontakcie z prezesem Pakoszem – mówi zawodnik. – W sobotę w Rzeszowie przy okazji zakończenia sezonu w Resovii odbyłem też rozmowę z trenerem Wagnerem. Jak będzie, zobaczymy. Mam też kilka innych propozycji z kraju i zza granicy. Priorytetem jest dla mnie jednak gra w polskiej lidze, dlatego ofertę z AZS-u bardzo poważnie rozważam.

*Autorem tekstu jest Tadeusz Iwanicki

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved