Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Odmieniona Olimpia Sulęcin

Odmieniona Olimpia Sulęcin

fot. archiwum

Do rozpoczęcia sezonu 2009/2010 jest jeszcze wiele czasu. Jednak w Olimpii Sulęcin, tak jak w każdym innym zespole, już teraz kompletuje się kadrę na nadchodzące rozgrywki siatkarskiej II ligi mężczyzn.

W ostatni czwartek maja z funkcji prezesa Olimpii zrezygnował Mirosław Maszoński, a w ślad za nim do dymisji podał się cały zarząd klubu. Posiadający potężną firmę transportową Maszoński postawił sprawę jasno: będę nadal pomagał siatkarzom, lecz nie mam czasu na społeczną działalność.

 

Dwie próby zrekonstruowania zarządu spełzły na niczym. Nikt nie chce kierować klubem, który jeszcze trzy lata chlubił się pierwszoligową drużyną mężczyzn. Maszoński i jego ekipa formalnie nadal pełnią swe obowiązki, lecz mają nadzieję robić to tylko do 18 czerwca. Na ten dzień zostało bowiem wyznaczone nadzwyczajne, walne zebranie wyborcze członków Olimpii. 

Ludzie związani z klubem mówią, że najważniejszym problemem są dziś pieniądze. By nie drżeć o utrzymanie się w drugiej lidze, roczny budżet drużyny musi wynosić 230-240 tys. zł. Na razie brakuje do tej kwoty 50-60 tys. zł, a potencjalnych sponsorów… nie widać.

 

Najważniejszą zmianą jest powrót na stanowisko pierwszego trenera Stanisława Szablewskiego. – Zgodziłem się, ale nie miałem jeszcze okazji spotkać się z zespołem – mówi szkoleniowiec. – Na razie prowadzę chłopców z sulęcińskiego LO. Od najbliższego piątku będziemy walczyli w Olsztynie w finałowym turnieju mistrzostw Polski szkół ponadgimnazjalnych.

 

W drużynie zabraknie na pewno Jerzego Boguty, Jacka Picia, Tomasza Miarki i Tomasza Urbaniaka.

 

Z nowych twarzy zobaczymy gorzowianina Patryka Wojtysiaka, dwóch wychowanków Olimpii, którzy zasilą pierwszą drużynę z zespołu juniorów (jako drugi rozgrywający Arkadiusz Romańczuk, oraz drugi libero – Grzegorz Pabich), a także Dawida Proskurnickiego.

źródło: Gazeta Lubuska, olimpia.aplus.pl, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved