Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Świętońska zagra w Łodzi

Anna Świętońska zagra w Łodzi

fot. archiwum

Anna Świętońska jest trzecią nową siatkarką, która związała się z Organiką Budowlanymi. 29-letnia zawodniczka przeszła do łódzkiego beniaminka z niemieckiej drużyny Dresdner S.C., z którą w tym sezonie zdobyła brązowy medal.

Mierząca 170 cm rozgrywająca występowała w Niemczech przez pięć lat. W tym czasie ze swoją drużyną zdobyła dwa puchary kraju, występowała także w europejskich rozgrywkach.

W maju skończył się jej kontrakt, więc Świętońska zdecydowała się wrócić do Polski. Z łódzkim klubem podpisała roczną umowę. – Bardzo się cieszymy, że udało nam się namówić Anię do gry w naszej drużynie – mówi Marcin Chudzik, menedżer Organiki Budowlanych. – Mamy teraz dwie świetne rozgrywające, które na pewno będą odgrywały czołowe role w ekstraklasie.

Urodzona w Stargardzie Szczecińskim Świętońska twierdzi, że miała bardzo dużo ofert z innych klubów. Dlaczego więc wybrała beniaminka PlusLigi? – Przede wszystkim bardzo chciałam wrócić do Polski – tłumaczy. – Organika co prawda jest beniaminkiem, ale to dla mnie nie ma żadnego znaczenia. Wygląda na to, że w Łodzi powstaje ciekawa drużyna. Jestem przekonana, że będzie coraz silniejsza. Poza tym przy wyborze nowego klubu nie bez znaczenia było także miasto, a w Łodzi przecież wszyscy kochają siatkówkę.Świętońska jest trzecią nową zawodniczką Organiki Budowlanych. Wcześniej kontrakty z beniaminkiem podpisały Katarzyna Zaroślińska i Dominika Koczorowska, które przyszły z Mielca i Białegostoku. Menedżer łódzkiego klubu zapewnia, że to nie jest koniec transferów. – W kadrze mamy na razie dziewięć zawodniczek, ale liczymy także Małgorzatę Niemczyk. Brakuje nam jeszcze dwóch siatkarek: przyjmującej i atakującej.

Na tej ostatniej pozycji prawdopodobnie zagra olimpijka z Pekinu Joanna Kaczor, która obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski. – Rzeczywiście jesteśmy coraz bliżej porozumienia się z Joasią. Wierzę, że już niedługo zostanie naszą zawodniczką – zapowiada Chudzik.

W najbliższych dniach szefowie łódzkiego klubu podpiszą kontrakt z nowym sponsorem, który prawdopodobnie będzie w nazwie drużyny.

Autorem artykułu jest Damian Bąbol

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved