Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > „Złotka” zagrają w Łańcucie

„Złotka” zagrają w Łańcucie

fot. archiwum

15 lipca w łańcuckiej Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR-u dojdzie do towarzyskiego meczu pomiędzy siatkarkami Polski i Rosji. - To sportowe wydarzenie dekady w naszym mieście - mówi Jerzy Hałka.

Taka okazja w naszym mieście szybko się nie powtórzy. Kibice będą mieli okazję oglądać w Łańcucie jedne z najbardziej utytułowanych reprezentacji w Europie i na świecie – mówi Hałka.

 

Polki to mistrzynie Starego Kontynentu z 2003 i 2005 roku. Dla podopiecznych Jerzego Matlaka pojedynek w Łańcucie będzie ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się dwa dni później w Rzeszowie turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw świata w 2010 roku (Polki zagrają z Belgią, Francją i Turcją). 

Z kolei Rosjanki to mistrzynie świata z 2006 roku, mistrzynie Europy z 2001 roku, brązowe medalistki ME w latach 2005 i 2007 oraz wicemistrzynie olimpijskie w latach 2000 i 2004. – Wykorzystaliśmy fakt, że Polki będą w Rzeszowie, a Rosjanki w tym czasie będą przebywać na dziesięciodniowym zgrupowaniu w naszym kraju. Będą trenować w Kielnarowej, ale w Łańcucie będą korzystać z basenu, pływalni i sali. Okazało się, że te dwa obiekty znakomicie się uzupełniają – tłumaczy Hałka, który nie ukrywa, że już od kwietnia zabiegał o to, by Rosjanki trenowały w Łańcucie, a później starał się doprowadzić do pojedynku towarzyskiego.

 

Chrapkę na ten mecz miały też inne miasta w naszym regionie. A że odbędzie się on w Łańcucie, to duża w tym zasługa wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Wiesława Radomskiego oraz menedżera Andrzeja Grzyba, który organizuje zgrupowanie Rosjanek w Polsce – mówi dyrektor MOSiR-u.

 

Moim marzeniem, od kiedy objąłem urząd dyrektora łańcuckiego MOSiR-u, było zorganizowanie meczu międzypaństwowego. Myśleliśmy o koszykówce, tenisie stołowym, a wypaliło z siatkówką. Czeka nas teraz dużo pracy, ale mam nadzieję, że wszystko zakończy się sukcesem, a hala, w której będzie 1500 miejsc, będzie pękać w szwach – tłumaczy Hałka. – O frekwencję można być spokojnym, bo gdy tylko w mieście pojawiły się głosy, że taki mecz może zostać u nas rozegrany, byliśmy zasypywani telefonami z pytaniami o termin i ceny biletów – dodaje.

 

W związku z olbrzymim zainteresowaniem organizatorzy wprowadzają sprzedaż biletów dla firm, instytucji i osób indywidualnych po wcześniejszej rezerwacji. Rezerwacji można dokonywać do środy 10 czerwca w godz. 7-15 w sekretariacie MOSiR-u, pokój 200, lub pod numerem tel. 017 225 93 80. Zakłady pracy i instytucje mogą zarezerwować maksymalnie 50 biletów, a osoby indywidualne – maksymalnie pięć biletów. Bilety są w cenie: 30 zł – normalne, 20 zł – ulgowe. – Radzę się spieszyć, bo pojemność hali jest ograniczona – kończy dyrektor MOSiR-u.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved