Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > AZS WSBiP drugi w Krośnie

AZS WSBiP drugi w Krośnie

fot. archiwum

Dwa zwycięstwa i tyle samo porażek dały ostrowczankom drugą pozycję (lepszą niż przed rokiem) w VI Polsko-Ukraińskim Festiwalu Siatkówki Studenckiej. Najlepszą siatkarką AZS-u WSBiP uznano Katarzynę Żalińską.

Zespół Romana Murdzy kolejno pokonał Państwową Wyższą Zawodową z Krosna 2:0 (25:20, 25:23), uległ 1:2 (25:23, 17:25, 13:15) Uniwersytetowi Ekonomicznemu z Krakowa, wygrał 2:0 (25:19, 25:15) z Uniwersytetem Rzeszowskim i w decydującym o triumfie w turnieju spotkaniu przegrał 1:2 (25:21, 16:25, 15:12) z reprezentacją Uniwersytetu z Łucka.

 

Najlepszą zawodniczką turnieju, która odebrała ufundowaną przez ostrowiecki klub Nagrodę im. Agaty Mróz, została siatkarka z Ukrainy, najlepszą siatkarką AZS-u WSBiP uznano Katarzynę Żalińską. 

W Krośnie, z powodów egzaminów na uczelni, nie wystąpiła Anna Związek, nowy nabytek drużyny z Mielca. Na początku tygodnia sfinalizowane mają być natomiast rozmowy z nową rozgrywającą (brane pod uwagę są trzy kandydatki).

 

Przed ostrowieckimi siatkarkami teraz ponad półtora miesiąca przerwy. Na pierwszych przedsezonowych zajęciach spotkają się 27 lipca, a 12 sierpnia wyjadą na dwutygodniowe zgrupowanie do Zieleńca. Po powrocie tradycyjnie wezmą udział w Akademickich Mistrzostwach Polski, w planach jest też rozegranie dwóch towarzyskich turniejów.

 

O punkty pierwszoligowe siatkarki powalczą ponownie 3 października.

 

Skład AZS WSBiP: Świerszcz, Żalińska, Król, Kosiorowska, Wardzińska, Maj, Soja (libero) oraz Wyszomierska, Seta

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved