Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Austrian Masters: Niemiecka dominacja w Baden

Austrian Masters: Niemiecka dominacja w Baden

fot. archiwum

W trzecim dniu rozgrywek Austrian Masters, trzy niemieckie drużyny awansowały do finałów. W finale pań zagrają Holtwick/Semmler z Goller/Ludwig, a w finale panów zmierzą się Brink/Reckermann z Herrera/Gavira.

Finał kobiet zostanie rozegrany dziś o godz. 13 i zmierzą się w nim Katrin Holtwick i Ilka Semmler ze swoimi rodaczkami Sarą Goller i Laurą Ludwig. Obie pary wygrały swoje mecze z rywalkami z Austrii i dziś zagrają o złoty medal i 8.500 euro nagrody dla zwycięzców.

 

Holtwick/Semmler pokonały Sarę Montagnolli i Barbarę Hansel w dwóch setach (21:16, 21:17). Gospodyniom nie pomogła gra przed własną publicznością, która szczelnie wypełniła trybuny. 

Montagnolli/Hansel nie miały większych szans, gdyż ich rywalki grały niemalże bezbłędnie. Wydaje się jakby grały bez wysiłku, a sukces przychodził automatycznie: – Naprawdę jesteśmy na fali – mówi Ilka SemmlerOczywiście chcemy tą passę kontynuować tak długo, jak tylko się da.

 

Holtwick/Semmler – Montagnolli/Hansel 2:0

(21:16, 21:17)


 

W kolejnym rozgrywanym wczoraj austriacko-niemieckim pojedynku, gospodynie również nie dały rady rywalkom. Jednakże Austriaczki w tym meczu sprawiły Niemkom więcej problemów. Siostry Doris i Stefanie Schwaiger musiały jednak uznać wyższość rywalek w trzech setach (20:22, 21:17, 16:14). W tym emocjonującym meczu były trzy piłki meczowe, które mogły zostać rozstrzygnięte na korzyść każdej ze stron. Była to piąta niemiecko-austriacka konfrontacja podczas Austrian Masters i za każdym razem górą byli goście.

 

Goller/Ludwig – Schwaiger/Schwaiger 2:1

(20:22, 21:17, 16:14)


 

Niemieckie drużyny także zdominowały męskie rozgrywki.

 

Brink/Reckermann oraz Klemperer/Koreng, dwie ekipy które zawsze grały ze sobą zacięte mecze, spotkały się w półfinale. Zwycięsko z potyczki wyszli Brink/Reckermann i zagrają dziś z hiszpańską parą Herrera/Gavira o zwycięstwo w turnieju. W półfinale Herrera/Gavira wygrali z czeską parą Kubala/Benes w trzech setach.

 

Brink/Reckermann – Klemperer/Koreng 2:0

(21:16, 22:20)

 

Herrera/Gavira – Kubala/Benes 2:1

(21:16, 15:21, 15:11)

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved