Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Towarzyski turniej w Świeciu

Towarzyski turniej w Świeciu

fot. archiwum

W Świeciu rozpoczął się I Turniej Siatkówki Seniorek o Puchar Prezesa Firmy Mekro. Udanie rozpoczęły go gospodynie, które wygrały dwa spotkania. W turnieju uczestniczą trzy drużyny drugoligowe: Joker-Mekro Świecie, Pogoń Proszowice, Czarni Słupsk oraz trzecioligowa Drukarnia-Culmen Chełmno.

W pierwszym dniu turnieju kibicom zaprezentowały się trzy drużyny, bowiem siatkarki z Proszowic do Świecia dotarły dopiero późnym wieczorem.

 

Na inaugurację Joker-Mekro pokonał Drukarnię-Culmen 3:1 (25:13, 25:27, 25:15, 25:18). Gospodynie poza drugim setem niepodzielnie dominowały na parkiecie. W drugiej odsłonie trener Andrzej Nadolny zmienił szóstkę desygnując do gry zawodniczki rezerwowe, co pozwoliło chełmniankom nawiązać wyrównaną walkę. 

Więcej emocji spodziewano się po drugim meczu, w którym Joker-Mekro zmierzył się z Czarnymi Słupsk. Świecianki odniosły jednak łatwe zwycięstwo 3:0 (25:14, 25:17, 25:22). Tylko w 3. secie słupczanki nawiązały równorzędną walkę z gospodyniami. Jokerki brylowały w każdym elemencie gry, a szczególnie w zagrywce. W zespole Jokera bardzo dobrze zaprezentowały się Żaneta Hajne (ostatnio Skarpa Toruń) i Hanna Łukasiewicz (Pałac II Bydgoszcz, wychowanka Jokera). Z nowych twarzy zagrały również Michalina Wojciechowska (Sokół Mogilno), Justyna Lis (Skarpa Toruń), Małgorzata Kolanowska, Monika Weder (obie Pałac Bydgoszcz). Z zawodniczek, które wywalczyły awans do II ligi zabrakło Małgorzaty Depka (zrezygnowała z dalszej gry) oraz Agnieszki Stawikowskiej (wróciła do Drukarni-Culmen).

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved