Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE kobiet, gr.B: Zwycięstwa Rumunek i Turczynek

LE kobiet, gr.B: Zwycięstwa Rumunek i Turczynek

fot. archiwum

Trzeci weekend rywalizacji w grupie B LE kobiet rozpoczął się dopiero dziś. Reprezentacja Rumunii pokonała bez straty seta Wielką Brytanię, zaś Turczynki dość nieoczekiwanie pokonały 3:1 siatkarki Francji.

Siatkarki Rumunii mają na swoim koncie dwa zwycięstwa z Turcją i dwie porażki z Francją. Dlatego też, aby mieć lepszy bilans, muszą pokazać się z dobrej strony w meczach w Wielką Brytanią. W pierwszym pojedynku spisały się doskonale, wygrywając bez straty seta. Jedynie w pierwszej partii Brytyjki przekroczyły granicę 20 punktów, jednak nie zagroziły nawet na chwilę swoim rywalkom. W kolejnych partiach Rumunki grały lepiej, zaś Brytyjki nie nawiązały wyrównanej walki. Dominacja ekipy rumuńskiej była szczególnie widoczna w trzecim secie, w którym zwyciężyły do 11.

 

Rumunia – Wielka Brytania 3:0(25:21, 25:17, 25:11)

 

Siatkarki z Turcji w ten weekend podejmują Francuzki. Już w pierwszym meczu pokazały się z bardzo dobrej strony. Pokonały bowiem ekipę Trójkolorowych 3:1. W pierwszym secie trwała przez dłuższy czas wyrównana walka, dopiero w końcówce Turczynki odskoczyły na bezpieczną przewagę i wygrały 25:21. W drugim secie wiele emocji przyniosły ostatnie akcje, zespoły grały bowiem na przewagi. W tej partii szczęście uśmiechnęło się do Francuzek. Jednak Trójkolorowe nie potrafiły utrzymać wysokiego poziomu gry i w kolejnych dwóch partiach nie zagroziły gospodyniom w żadnym momencie.

 

Turcja – Francja 3:1

(25:21, 24:26, 25:16, 25:18)

 

Zobacz również:

Wyniki i tabela grupy B Ligi Europejskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved