Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Aleja Gwiazd: Polacy pokonali Egipcjan

Aleja Gwiazd: Polacy pokonali Egipcjan

fot. archiwum

Podopieczni Daniela Castellaniego po raz pierwszy zaprezentowali się polskiej publiczności. W Miliczu reprezentacja Polski pokonała Egipt 3:1. Był to ostatni sprawdzian naszej kadry przed rozgrywkami Ligi Światowej.

Przed spotkaniem, podczas rozgrzewki zawodników, odbył się konkurs na najszybszą zagrywkę. Nagrodę 5 tys. złotych dla zwycięzcy odebrał Bartosz Kurek, który zaserwował z prędkością 122 km/h.

 

Ostatni mecz przed przystąpieniem do boju o Ligę Światową od prowadzenia, dzięki wydatnej pomocy egipskiego zespołu, rozpoczęli Polacy. Dwa błędy egipskich zawodników w ataku sprawiły, że reprezentacja Polski odskoczyła na dwa punkty (3:1). „Biało-czerwoni” nie pozostali rywalom dłużni. Błąd przełożenia popełnił Grzegorz Łomacz, po czym Michał Bąkiewicz posłał atak w aut, co przyniosło reprezentacji Egiptu wyrównanie. Ekipa gospodarzy ponownie przejęła inicjatywę. Bartosz Kurek wraz z Piotrem Nowakowskim zatrzymali Ahmeda Salaha, następnie Jakub Jarosz popisał się asem serwisowym i Polacy odzyskali dwupunktową przewagę. Dzięki skutecznemu zbiciu Jarosza oraz udanej kiwce Nowakowskiego podopieczni Daniela Castellaniego schodzili na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc 8:4. Reprezentacja Egiptu miała poważne kłopoty z przyjęciem i z trudem budowała akcję. Po autowej zagrywce Salaha oraz punktowej akcji Bąkiewicza dystans między zespołami wzrósł do pięciu oczek (10:5). Egipcjanie ruszyli do odrabiania strat. As serwisowy oraz blok Ahmeda Mossaeda na Jaroszu pomogły egipskiej drużynie zbliżyć się do przeciwników na dwa punkty (8:10). Za sprawą skutecznych bloków oraz zagrywki sprawiającej wiele problemów egipskim przyjmującym, Polacy stanowczo ucięli dalszą pogoń. Zawodnicy Antonio Jacobe popełniali sporo błędów w zagrywce i ataku. Efektem była ośmiopunktowa przewaga gospodarzy na drugiej przerwie technicznej (16:8). Polscy siatkarze całkowicie dominowali na boisku. Skuteczny atak Bartosza Kurka przyniósł prowadzenie 19:10. Przy stanie 20:12 polski szkoleniowiec dokonał podwójnej zmiany, na parkiecie pojawili się Paweł Woicki wraz z Marcelem Gromadowskim. W końcówce reprezentacja Egiptu zerwała się jeszcze do walki, jednak nie zdołała już odmienić losów partii. W ataku świetnie spisywał się Kurek. Zwycięstwo 25:18 przypieczętowała skuteczna kiwka Kurka. 

W drugiej odsłonie pierwsi przewagę wypracowali Egipcjanie. Bąkiewicz zepsuł zagrywkę, blok udanie obił Salah i goście prowadzili 2:0. Wyrównał z kontry Kurek (2:2). Przez chwilę toczyła się walka punkt za punkt, po czym skuteczny atak Jarosza i błąd Salaha przyniosły „biało-czerwonym” prowadzenie 6:4. Nie na długo jednakże. Kurek posłał zagrywkę w aut, następnie Salah wspólnie z Salemem powstrzymali Bąkiewicza i na tablicy wyników ponownie pojawił się remis (6:6). Po autowej krótkiej Marcina Możdzonka, na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadziła drużyna Egiptu (8:7). Po wznowieniu gry festiwal błędów miał ciąg dalszy. Za sprawą dwóch asów serwisowych Kurka oraz błędu przełożenia egipskiego rozgrywającego, polskim siatkarzom udało się oddalić na trzy oczka (17:14). Przy stanie 18:15 Możdżonka zastąpił Łukasz Kadziewicz, który swoje wejście „uczcił” skutecznym atakiem z przechodzącej, po zagrywce Nowakowskiego (19:15). Udana akcja Egipcjan oraz blok Salama na Kadziewiczu pozwoliła gościom zniwelować straty do dwóch oczek (18:20). Polacy nie błyszczeli w przyjęciu. Dzięki skutecznemu atakowi Salaha z prawego skrzydła Egipt tracił do rywali już tylko oczko (19:20). Kolejne dwa punkty „biało-czerwoni” otrzymali w prezencie i niebezpieczeństwo wydawało się zażegnane (22:19). Mimo nie najlepszej gry reprezentacja Polski bez kłopotów zwyciężyła 25:21.

 

Na trzeciego seta Polska wyszła w zmienionym składzie. W szóstce wybiegli Grzyb, Woicki i Gromadowski. Na parkiecie pozostał Kadziewicz. Już od początku zawrzała walka punkt za punkt. Autowy atak Bąkiewicza oraz zatrzymany atak Kurka dał Egipcjanom dwupunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Polacy zaczęli borykać się z kłopotami na przyjęciu, nie kończyli ataków, popełniali również błędy, co zaowocowało prowadzeniem zespołu Antonio Jacobe 11:7. Mocna zagrywka Egipcjan oraz skuteczna gra na kontrach sprawiły, że odskoczyli Polakom na sześć oczek (17:11). Przy stanie 17:12 trener Castellani, w miejsce Bąkiewicza, do gry desygnował Michała Ruciaka. Egipcjanie spokojnie kontrolowali przebieg gry. Ciężar polskiego ataku spoczął na barkach Gromadowskiego. Przy prowadzeniu Egipcjan 21:16 na parkiet powrócili Jarosz z Łomaczem. Jednak nie zmieniło to wiele w grze polskiego zespołu. Reprezentacja Egiptu już do końca nie oddała inicjatywy i po zepsutej zagrywce Jarosza rozstrzygnęła trzeciego seta na swą korzyść 25:19.

 

W czwartej partii w składzie ponownie pojawił się Nowakowski, na boisku pozostali Grzyb wraz z Ruciakiem. Bloki Grzyba i Kurka oraz błąd Egiptu dały polskiemu zespołowi prowadzenie (3:1). Do tego Kurek dołożył skuteczny atak z lewego skrzydła, Jarosz zablokował Salaha i polska przewaga wzrosła do czterech oczek (5:1). W polu zagrywki brylował Grzyb. Po udanym zbyciu Jarosza reprezentacja Polski udała się na pierwszą przerwę techniczną z pięciopunktowym prowadzeniem (8:3). Przez kilka akcji zespoły walczyły punkt za punkt. Atak Nowakowskiego z przechodzącej oraz as serwisowy Grzyba zwiększyły prowadzenie „biało-czerwonych” do ośmiu punktów. Rozpoczął się okres zdecydowanej dominacji Polaków. W końcówce znakomitymi zagrywkami popisywał się Ruciak (24:12). Dwie piłki meczowe zmarnowali: najpierw Ruciak psując zagrywkę, a następnie Jarosz atakując w aut (24:14). Ostatecznie Polakom zwycięstwo 25:15 dał skuteczny atak Kurka z prawego skrzydła.

 

Polska – Egipt 3:1

(25:18, 25:21, 19:25, 25:15)

 

Składy zespołów:

Polska: Grzegorz Łomacz, Piotr Nowakowski, Jakub Jarosz, Michał Bąkiewicz, Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Marcel Gromadowski, Paweł Woicki, Łukasz Kadziewicz, Wojciech Grzyb, Michał Ruciak

Egipt: Abdalah Abd El Salam, Ahmed Salah, Wael El Aydy, Ashraf Abu El Hassan, Saleh Fathy, Rashad Shebl, Ahmed Yossef, Mohamed Abd El Moneam, Hassam Yossef, Ahmed Mossaed, Mohamed Aly, Mahmoud Rawouf, Mohamed El Dabusy, Mohamed Meawad (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved