Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zmienione oblicze Trefla

Zmienione oblicze Trefla

fot. archiwum

Trefl Gdańsk rozpoczął już przygotowania do przyszłego sezonu. Zawodnicy trenują w hali na Kołobrzeskiej, ćwiczenia odbywają się także na siłowni. Jednak wśród siatkarzy na próżno szukać większości znajomych twarzy, które w minionym sezonie występowały na parkietach PlusLigi...

Gdańska drużyna przeszła znaczące odmłodzenie. Z Treflem pożegnali się Dariusz Szulik, Wojciech Serafin, Jakub Bednaruk, Łukasz Kruk, Krzysztof Kocik, Łukasz Kadziewicz, Jarosław Stancelewski i Dmitry Skoryy.

 

Ze „starego” składu pozostało raptem… dwóch zawodników. – W następnym sezonie na pewno zagrają Dawid Suski oraz Waldemar Świrydowicz. Wielce prawdopodobne jest także to, że w drużynie pozostanie Wojciech Winnik – informuje Jacek Rybak, kierownik klubu. 

Na dzień dzisiejszy w Treflu znalazło się pięciu nowych zawodników. Są to: przyjmujący Andrzej Skórski (Politechnika Warszawska) i Michał Żuk (AZS Nysa), rozgrywający Maciej Gorzkiewicz (Avia Świdnik) i Waldemar Kaczmarek (Delecta Bydgoszcz) oraz libero Michał Żurek (MOS Wola Warszawa).

 

Wszyscy siatkarze są młodzi i niezwykle perspektywiczni, jednak wcale nie najmłodsi w drużynie. Skład będą uzupełniać gdańscy juniorzy: Artur Ratajczak, Maciej Naliwajko, Paweł Gajowczyk (cała trójka rocznik ’90) i Rafał Sobański (’91’).

 

Prowadzimy jeszcze rozmowy z zawodnikami na pozycję środkowy oraz przyjmujący. Mamy już kandydatów. Jednak o konkretach poinformujemy później. Na miejscu są już Michał Żurek i Michał Żuk, którzy trenują z zespołem – dodaje Rybak.

 

Zespół będzie trenować najprawdopodobniej do 26 czerwca. Później zawodnicy spotkają się w Gdańsku na początku sierpnia. Planowane są także dwa obozy.

źródło: siatkowka.trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved