Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Za Romanem Murdzą do AZS KSZO

Za Romanem Murdzą do AZS KSZO

fot. archiwum

Pierwsze wzmocnienie siatkarek z Ostrowca to 22-letnia Anna Związek, przyjmująca z mieleckiej Stali. Ma 190 cm wzrostu, jest wychowanką Dziewiątki Łódź, a przed przybyciem do Mielca grała w zespole szczecińskiego Piasta.

To przejście numer jeden i zarazem… przedostatnie. Do sprowadzenia została bowiem jeszcze rozgrywająca – konkurencja dla nadspodziewanie dobrze spisującej się, zwłaszcza w drugiej połowie sezonu, Eweliny Świerszcz . W tej chwili najpoważniejszą kandydatką do obsadzenia tej pozycji jest 29-letnia Karolina Olczyk , także ze Stali. – Prowadzimy z nią rozmowy, ale szukamy też jakiejś młodszej dziewczyny na tą pozycję. Pozyskaniem rozgrywającej zamkniemy kadrę na przyszły sezon – mówi Mariusz Rokita , wiceprezes KSZO ds. siatkówki.

Ostrowiecki zespół ma się bowiem opierać na zawodniczkach reprezentujących klub w minionym sezonie. W ostatnich dniach kontrakty z AZS KSZO przedłużyło 10 siatkarek, w tym Agnieszka Seta , z którą rozmowy trwały najdłużej. Pewne jest za to, że w Ostrowcu nie zostaną Karolina Pawłowska , Emilia Sekutowska i Angelika Mojżyszek .

Nie wypaliły też plany sprowadzenia do zespołu Natalii Krawulskiej (Budowlani Toruń) i Justyny Sachmacińskiej (Piast Szczecin). Te zawodniczki były właściwie głównym obiektem zainteresowań AZS KSZO. – Okazały się dla nas po prostu za drogie, zainteresowanie nimi wykazuje kilka innych klubów, także z PLK – tłumaczy Rokita.W piątek kończące zajęcia ostrowczanki rozpoczną grę w VI Polsko-Ukraińskim Festiwalu Siatkówki Studenckiej w Krośnie. Obok nich i gospodyń turnieju zaprezentują się także ekipy z Rzeszowa, Krakowa i Łucka. – Bierzemy udział w tej imprezie od jej powstania. W tym roku turniej jest poświęcony pamięci Agaty Mróz, jej imienia jest nagroda dla najlepszej zawodniczki – zaznacza Rokita.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved