Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Dutar Zryw-Volley Iława trenuje ponad sto osób

W Dutar Zryw-Volley Iława trenuje ponad sto osób

fot. archiwum

W najbliższy weekend Monika Pietroczuk (Dutar Zryw-Volley Iława) grająca w parze z Agnieszką Krakowską (Plas Warszwa) zagra w finale nieoficjalnych mistrzostw Polski młodziczek w siatkówce plażowej.

Finał mistrzostw kraju młodziczek (turniej ma charakter nieoficjalny) odbędzie się w Łodzi w dniach 5-6 czerwca. Monika Pietroczuk i Agnieszka Krakowska wygrały niedawno mistrzostwa województwa, zawody odbyły się w Iławie. — Cztery lata temu w tym samym turnieju finałowym Sylwia Pilarek, nasza siatkarka, zdobyła złoty medal — mówi Mieczysław Pietroczuk, trener Dutar Zryw-Volley Iława.

 

Później letni sezon nabierze jeszcze większego tempa. W dniach 12-13 czerwca odbędą się mistrzostwa województwa juniorów i juniorek, a 15 i 16 czerwca — mistrzostwa województwa kadetek i kadetów. A do tego dochodzą starty w wielu innych turniejach. Do najważniejszych należą te, w których grać będą najlepsze w tym momencie zawodniczki — Sylwia Pilarek i Paulina Eska. Obie siatkarki przebywały ostatnio we Wrześni na zgrupowaniu kadry narodowej juniorek. 

Sylwia i Paulina będą również grały w turniejach z cyklu Grand Prix Polski Simplus Cup. Te zawody mogą przynieść splendor naszemu klubowi i naszemu miastu — zauważa iławski szkoleniowiec. Oprócz tego iławianki ze swoimi koleżankami z drużyny (Paulina gra z Dorotą Konieczką z Wrześni a Sylwia z Anetą Gancarczyk z Popradu Nowy Sącz) zagrają w plażowych mistrzostwach województwa wielkopolskiego (para Eska/Konieczka) i warmińsko-mazurskiego (para Pilarek/Gancarczyk).

 

Po kilkunastu latach przerwy zgłaszamy drużynę męską do rozgrywek ligi wojewódzkiej juniorów. Jako trener-koordynator z dużym podziwem przypatruje się postawie chłopców. Widać u nich duże postępy — mówi Pietroczuk.

 

Męską część Dutar Zryw-Volley trenuje Rafał Jankowski, wychowanek iławskiego klubu, który niedawno wrócił do rodzinnego miasta. Liga wojewódzka juniorów rozpocznie swe rozgrywki za kilka miesięcy. Do tej pory siatkarze z Iławy grać będą w turniejach plażowych. W wakacje iławski klub wraz z Iławskim Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji po raz kolejny będzie organizować cykl turniejów „Lato z Beach Volley”, który zakończy się finałem mistrzostw Iławy.

 

Te wszystkie imprezy, na których chcemy wystąpić i na których występujemy, sporo kosztują. A tymczasem klubowa kasa jest pusta. Sponsorów mamy tylko w nazwie. Możemy tylko liczyć na skromność naszych siatkarek i siatkarzy. Liczymy na znalezienie nowych sponsorów. W zamian oferujemy reklamę na terenie Polski i nie tylko — Pietroczuk zaprasza tymi słowami do sponsorowania klubu. Pomimo braku funduszy w Dutar Zryw-Volley ilość trenujących w klubie nie zmniejsza się, wręcz przeciwnie. Teraz na treningi uczęszcza ponad sto osób.

źródło: sport.wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved