Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jekatierina Gamowa w szeregach mistrza Turcji

Jekatierina Gamowa w szeregach mistrza Turcji

fot. archiwum

Atakująca reprezentacji Rosji, Jekatierina Gamowa, jedna z najlepszych rosyjskich siatkarek, która od 2003 roku reprezentowała barwy Dynama Moskwa, podpisała dwuletni kontrakt z drużyną Fenerbahce Stambuł.

Sezon 2008/09 zapisał się w historii klubu mistrzostwem Turcji oraz trzecim miejscem w rozgrywkach Pucharu CEV. Działacze ze Stambułu nie ukrywają, że, zwłaszcza jeśli chodzi o występy w europejskich pucharach, ich ambicja sięga znacznie dalej. Mając w perspektywie występy w Lidze Mistrzyń w następnym sezonie, klub ściąga najlepsze siatkarki na świecie.

 

Fenerbahce Stambuł jest pierwszym zagranicznym klubem dwukrotnej wicemistrzyni olimpijskiej. Swą karierę Jekatierina Gamowa rozpoczęła w roku 1996 w druzynie Awtodor-Metar Czelabińsk. Po roku gry w Czelabińsku przeniosła się do Urałoczki Jekaterynburg, gdzie pozostała na kolejne pięc sezonów. W tym czasie wraz z koleżankami z drużyny pięciokrotnie stawała na najwyższy podium rosyjskiej Superligi siatkarek. W sezonie 2003/04 powędrowała do Dynama Moskwa. Podczas gry w moskiewskim klubie dodała do swego bogatego dorobku następne trzy złote medale mistrzostw Rosji oraz wicemistrzostwo Rosji. Dwukrotnie zdobywała srevbrny medal Ligi Mistrzyń (2006/07, 2008/09). W ostatnich rozgrywkach Ligi Mistrzyń zdobyła nagrodę dla najlepiej punktującej zawodniczki. 

W ostatnich dniach kontrakt z Fenerbahce Stambuł podpisała także 19-letnia turecka rozgrywająca Naz Aydemir, która przez ostatnie trzy sezony występowała w Eczacibasi Stambuł. Mimo młodego wieku na swym koncie ma już trzy mistrzostwa Turcji. W sezonie 2008/09 wraz z zespołem zajęła trzecie miejsce w Final Foru Ligi Mistrzyń.

 

Szeregi drużyny znad Bosforu zasili także niedawna kapitan wicemistrza Włoch, Asystelu Novara Nataša Osmokrović. Chorwacka przyjmująca do Turcji przenosi się po pięciu latach gry w Novarze.

 

W najbliższym czasie do klubu ze Stambułu przejdzie kolejna turecka siatkarka, jednakże działacze nie chcą zdradzić nazwiska najnowszego nabytku mistrza Turcji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved