Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Orzeł (niemal) w komplecie

I liga: Orzeł (niemal) w komplecie

fot. archiwum

W składzie Orła po raz kolejny zaszły radykalne zmiany. Zeszłoroczne były spowodowane tragedią jaka spotkała siatkarzy z tego klubu, tym razem zawodnicy zmienili barwy klubowe z własnej woli lub nie znaleźli uznania w oczach zarządu międzyrzeckiej drużyny.

Barw Orła nie będzie już reprezentować lider zespołu z minionego sezonu, Maciej Kordysz, który postanowił spróbować swoich sił w PlusLidze i podpisał kontrakt z beniaminkiem z Wielunia. Na powrót „na stare śmieci” zdecydował się Adrian Hunek, który po raz kolejny w swojej karierze zagra dla GTPS-u Gorzów, natomiast bracia Michał i Przemysław Lach po awansie Jokera do I ligi wrócili do rodzinnej Piły aby reprezentować barwy tamtejszego klubu. Wojciech Wesołowski, Wojciech Janas, Krystian Pachliński, Rafał Jarząbski i Łukasz Klucznik nadal szukają klubów lub jeszcze nie potwierdzili oficjalnie podpisania kontaktu z jakimkolwiek nowym pracodawcom.

 

W drużynie z Międzyrzecza na nowy sezon zostają, atakujący Krzysztof Hajbowicz, rozgrywający Maciej Fijałek, przyjmujący Daniel Mróz, który nabawił się przed rokiem dość poważnej kontuzji i nie miał zbyt wiele okazji do gry w szeregach Orła, zmianowy libero Patryk Kabziński oraz przyjmujący Michał Jakubczak. 

Kontrakty na nowy sezon podpisać musiało zatem sporo nowych graczy. Kolejnym zawodnikiem w ekipie Orła z ekstraklasowym doświadczeniem jest Rafał Matusiak, który decyzją władz Pronaru Parkiet Hajnówka, zakończył przedwcześnie poprzedni sezon. Drugim głośnym transferem będzie z pewnością pozyskany na nowy sezon, były reprezentant kraju, środkowy bloku, Jarosław Stancelewski, który nadmorski jod postanowił zamienić na lubuskie jeziora i lasy.

 

Szeregi przyjmujących zasili zawodnik z Wielunia, o którym było głośno pod koniec poprzedniego sezonu, bynajmniej jednak nie z powodu jego spektakularnej gry. Dominik Żmuda, bo o nim mowa, zaczyna nowy sezon w nowym klubie i na pewno będzie chciał aby było o nim głośno tym razem z przyczyn czysto sportowych. Nowym rozgrywającym Orła będzie Dawid Drużga, który w poprzednim sezonie dzielił piłki w drugoligowym TS Volley Rybnik środek zaś zasili Adam Michalski z Energetyka Jaworzno oraz Jakub Kowalczyk z AZS Nysa.

 

Skład Orła na najbliższy sezon uzupełniają młodzi wychowankowie miejscowego klubu, środkowy Patryk Gadus grający w poprzednich latach w Delic-Polu Częstochowa oraz przyjmujący Konrad Grześkowiak i Mariusz Szulikowski, którzy do tej pory prezentowali się miejscowym kibicom w szeregach juniorskiej oraz drugiej drużyny Orła.

 

W kręgu zainteresowań klubu pozostaje też wychowanek MDK Warszawa, ostatnio grający w Ósemce Siedlce – Piotr Świerżewski. Ten transfer nie jest jednak jeszcze potwierdzony podpisem zawodnika.

 

Do nowego sezonu przygotowuje się więc, aż piętnastu siatkarzy zatem trener Andrzej Stanulewicz będzie miał zapewne ból głowy na kogo postawić w bezpośredniej rywalizacji w lidze. Tym razem jednak pierwszy szkoleniowiec będzie miał wsparcie w osobie drugiego trenera Janusza Malinowskiego, który w zeszłym sezonie prowadził drużyny młodzieżowe. Oby problem nadliczbowej kadry był jedynym jaki spotka międzyrzecki klub w nadchodzącym sezonie.

 

Skład Orła Międzyrzecz na sezon 2009/10:

Daniel Mróz           ur. 1985, 195 cm, przyjmujący
Krzysztof Hajbowicz ur. 1981, 194 cm, atakujący
Maciej Fijałek ur. 1982, 186 cm, rozgrywający
Michał Jakubczak ur. 1986, 196 cm, przyjmujący
Patryk Kabziński ur. 1986, 172 cm, libero
Rafał Matusiak ur. 1980, 196 cm, przyjmujący
Jarosław Stancelewski ur. 1974, 204 cm, środkowy bloku
Dawid Drużga ur. - , 187 cm, rozgrywający
Dominik Żmuda ur. 1987, 198 cm, przyjmujący
Adam Michalski ur. 1988, 200 cm, środkowy bloku
Patryk Gadus ur. 1988, 202 cm, środkowy bloku
Jakub Kowalczyk ur. 1986, 198 cm, środkowy bloku
Mariusz Szulikowski ur. 1990, 195 cm, przyjmujący
Konrad Grześkowiak ur. 1991, 189 cm, przyjmujący

Piotr Świerżewski ur. 1985, 205 cm, środkowy bloku
(w kręgu zainteresowań)

Trener: Andrzej Stanulewicz
II Trener: Janusz Malinowski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved