Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Daniel Pliński w krakowskim turnieju siatkówki plażowej

Daniel Pliński w krakowskim turnieju siatkówki plażowej

fot. archiwum

Daniel Pliński, wicemistrz świata będzie gościem specjalnym II Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej o Puchar Prezydenta Krakowa, które zostanie rozegrane w dniach 12-14 czerwca nad Zalewem Nowohuckim.

Zawodnik PGE Skra Bełchatów, zwolniony przez Daniela Castellaniego wraz innymi czołowymi graczami m.in Mariuszem Wlazłym i Michałem Winiarskim z udziału w meczach Ligi Światowej, przyjął zaproszenie na krakowski turniej i wystąpi w parze ze swoim bratem Wojciechem dzięki „dzikiej karcie”.

Warto przypomnieć, że w latach 2002-2004 Daniel Pliński był trzy razy z rzędu mistrzem Polski właśnie w siatkówce plażowej, dlatego jego rywalizacja ze startującymi w Swatch FIVB World Tour, ubiegłorocznymi zwycięzcami nowohuckiej imprezy Grzegorzem Fijałkiem i Mariuszem Prudlem oraz z Michałem Kądziołą i Jakubem Szałankiewiczem zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Wystąpi cała krajowa czołówka, przyjazd zapowiedział trener reprezentacji w siatkówce plażowej Sławomir Robert.

Organizatorzy turnieju z pulą nagród 20 tysięcy złotych: Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Klub Sportowy Wanda zapewniają kibicom nie tylko wolny wstęp na zawody, ale także – w sobotę i w niedzielę – darmowe korzystanie ze znajdującego się w pobliżu boisk – na terenie ośrodka sportowego – basenu z podgrzewaną wodą.Dojazd z Dworca Głównego na ulicę Bulwarową (przecznica z al. Solidarności), gdzie odbywa się turniej, tramwajem nr 4 w kierunku Nowej Huty.

 

Program II GP Polski w Siatkówce Plażowej

piątek,12 czerwca,
godz. 9-18
eliminacje

sobota, 13 czerwca
godz. 9-18
turniej główny z udziałem 16 zespołów
(o godz. 12 – uroczyste otwarcie zawodów)

niedziela, 14 czerwca
godz. 10-14
mecze finałowe
bezpośrednio po ich zakończeniu dekoracja zwycięzców

Więcej informacji o turnieju na stronach internetowych: www.zis.krakow.pl oraz www.sport.krakow.pl

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved