Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Castellani i orkiestra w Miliczu

Castellani i orkiestra w Miliczu

fot. archiwum

Już po raz szósty odbędzie się Aleja Gwiazd Polskiej Siatkówki. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: "Dziękujemy Polskim Kibicom". Podczas imprezy w hali sportowej w Miliczu polscy siatkarze chcą podziękować najlepszym kibicom na świecie za lata wsparcia.

Aleja Gwiazd Polskiej Siatkówki to ogólnopolskie wydarzenie mające na celu promocję i popularyzację piłki siatkowej. Impreza odbywa się cyklicznie od 6 lat i jest na stałe wpisana do kalendarza stałych imprez PZPS. Podczas poprzednich edycji swoje odciski dłoni złożyły największe gwiazdy w historii polskiej siatkówki m.in. mistrzowie świata i mistrzowie olimpijscy: R. Bosek, E. Skorek, T. Wójtowicz W. Sadalski, M. Rybaczewski, M. Glinka, D. Świeniewicz, pośmiertnie zostały odsłonięte tablice Huberta Wagnera i Wiesława Gawłowskiego. W Alei Gwiazd znajduje się już 18 tablic pamiątkowych oraz tablica upamiętniająca 10-letnie wspieranie polskiej siatkówki przez głównego sponsora – firmę Plus GSM.

 

Podczas tegorocznej edycji odciski dłoni złożą: prezes PZPS Mirosław Przedpełski, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Mariola Zenik, Maria Liktoras, Mariusz Wlazły, Paweł Zagumny. Po uroczystości odsłonięcia odcisków dłoni odbędzie się mecz Polski z Egiptem. Nasz kraj jest pierwszym z kilku, które kadra Egiptu zamierza odwiedzić w Europie. Zawodnicy z Afryki pozostaną w Miliczu do poniedziałku, skąd udadzą się w Włoch. W kolejce czeka również Serbia. Egipcjanie, którzy nie zagrają w tym roku w rozgrywkach Ligi Światowej, przygotowują się do Uniwersjady, która rozegrana zostanie w dniach 1 – 12 lipca w Belgradzie. 

Zostało jeszcze około stu biletów na imprezę. Można je zamawiać na stronie www.alejagwiazd.pl lub w siedzibie milickiego OSiR-u pod nr. tel. 071-384-12-15 – mówi organizator imprezy, szef DZPS-u Mirosław Wachowiak.

 

Wejściówki na całość imprezy (konkurs, odsłonięcie tablic, piknik, mecz) w cenie 50 i 60 zł. Dla grup zorganizowanych – 40 zł.

 

W ramach V. edycji Alei Gwiazd Polskiej Siatkówki odbędzie się również konkurs na najszybszą zagrywkę w kraju. Szybkość mierzona będzie elektronicznie, a udział w zabawie zapowiedzieli już m.in. czołowi siatkarze naszej ligi. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Robert Szczerbaniuk, Piotr Łuka, Michał Ruciak, Marcel Gromadowski, Jakub Jarosz i Zbigniew Bartman – oto śmiałkowie, którzy winni zmierzyć się w tym konkursie.

 

Przypomnijmy, że spotkanie z Egiptem będzie ostatnim sprawdzianem naszej kadry przed rozgrywkami 20. edycji Ligi Światowej. 13 i 14 czerwca drużynę Daniela Castellaniego czeka dwumecz z Brazylią w Sao Paulo, a tydzień później z Wenezuelą w Caracas.

 

Przed rokiem turniej finałowy Ligi Światowej rozgrywano w Rio de Janeiro, lecz to najważniejsze spotkanie bez udziału Brazylii. Canarinhos ulegli bowiem w półfinale Amerykanom. Ci poszli za ciosem i w potyczce o pierwsze miejsce ograli Serbów 3:1. Na najniższym stopniu podium stanęli Rosjanie, bijąc gospodarzy 3:1. Biało-czerwoni skończyli na piątym miejscu.

źródło: Gazeta Wrocławska, Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved