Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Wiktor Sidelnikow szkoleniowcem Białorusinów

Wiktor Sidelnikow szkoleniowcem Białorusinów

fot. archiwum

Wiktor Sidelnikow, który jest znany polskim kibicom doskonale - zarówno jako zawodnik, jak i trener, podpisał kontrakt z Białoruską Federacją Siatkówki. Będzie on pierwszym szkoleniowcem męskiej kadry naszych wschodnich sąsiadów.

Starsi kibice pamiętają Wiktora Sidelnikowa przede wszystkim z występów w ekipie Stilonu Gorzów. W 1999 roku wraz z tym zespołem zdobył brązowy krążek Mistrzostw Polski, który był jednocześnie pierwszym krążkiem w historii klubu.

 

Później Rosjanin zajął się karierą trenerską. Prowadził m.in. Dynamo Kazań, z którym wygrał Ligę Mistrzów. – U nas nikt nie rozmawia z przegranymi, a teraz już na pewno wszyscy będą przekonani, że nie mamy prawa z nikim przegrać – mówił po tym sukcesie, komentując tym samym atmosferę panującą w rosyjskiej siatkówce. Ostatnio pracował w Metalurgu Mogilew. 

W 2008 roku Sidelników stanął do konkursu na trenera męskiej reprezentacji Polski. Podkreślał wtedy dużą znajomość naszej siatkówki: – Znam wszystkich zawodników i wiem, na co ich stać. Przegrał jednak, a posadę trenera objął Daniel Castellani.

 

Teraz będzie miał okazję pracować z kadrą Białorusi. Nasi wschodni sąsiedzi w rankingu FIVB zajmują dopiero 71. miejsce. Niedawno brali udział w turnieju II rundy do MŚ 2010. W Popradzie zajęli jednak 3. miejsce i do dalszych gier nie awansowali. Stąd m.in. decyzja o zatrudnieniu nowego trenera. Białorusini rozpoczną w piątek zmagania w Lidze Europejskiej. Na początek zagrają z Austriakami i będzie to jednocześnie debiut Sidelnikowa w roli trenera.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved