Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wiesław Popik: Będą kolejne wzmocnienia

Wiesław Popik: Będą kolejne wzmocnienia

fot. archiwum

- Wierzę, że uda nam się stworzyć silną drużynę. Taką, która będzie w stanie spokojnie utrzymać się w najwyższej lidze - mówi Wiesław Popik, szkoleniowiec siatkarek Organiki Budowlanych - beniaminka PlusLigi Kobiet w sezonie 2009/10.

Czy Dominika Koczorowska i Katarzyna Zaroślińska będą wzmocnieniem drużyny?

Wiesław Popik: – Jestem przekonany, że tak. To bardzo dobre siatkarki, które na pewno podniosą poziom tej drużyny. Czekamy na kolejne wzmocnienia. W środę byłem razem z Marcinem Chudzikiem [menedżerem Organiki Budowlanych – przyp. red.] w Pile, gdzie na zgrupowaniu są dwie reprezentacje kobiet. Oglądaliśmy sparing kadry A z kadrą B. Nasze dziewczyny zagrały bardzo dobrze. Poza tym wierzę, że już niedługo do naszego zespołu dołączą kolejne dobre siatkarki, także z reprezentacji.

Chodzi o Joannę Kaczor? Wierzy Pan, że reprezentantka Polski zdecyduje się na grę w Organice?– Wierzę w to, i to bardzo, ale wiem, że nie będzie to takie łatwe. O Joasię walczy pół ekstraklasy, ale dopóki nie powiedziała nam „nie” i nie podpisała kontraktu z innym klubem, to wciąż jest szansa, że będzie naszą zawodniczką.

Ale nawet jeśli Kaczor zdecyduje się na grę w Organice, to w kadrze będzie dopiero dziewięć siatkarek. Brakuje jeszcze trzech…

– Jest jeszcze Małgosia Niemczyk. Ją też trzeba liczyć, bo cały czas jest przy drużynie i wierzę, że uda się ją namówić na grę. Rozmawiałem z nią wiele razy i zapewniła mnie, że jeśli będzie taka potrzeba, to na pewno wyjdzie na boisko. A co do naszej sytuacji kadrowej, to najważniejsze, że szóstka już jest, więc można już spokojnie grać (śmiech). Oczywiście prowadzimy negocjacje i mam nadzieję, że lada dzień dołączą do nas kolejne siatkarki i niedługo będziemy mieć skompletowaną kadrę.

* więcej w Gazecie Wyborczej
* rozmawiał Damian Bąbol (Gazeta Wyborcza)


W czwartek miało dojść do podpisania umowy z jednym z dalszych sponsorów siatkarek Organiki Budowlani. – Umowa nie została podpisana, ponieważ musi być uzupełniona o pewne dodatkowe zapisy – tłumaczy menedżer drużyny siatkarek Marcin Chudzik. – Liczę na to, że w piątek podpiszemy umowy z obydwoma sponsorami.

źródło: Express Ilustrowany, gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved