Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Monika Konsek zawodniczką Gwardii Wrocław

Monika Konsek zawodniczką Gwardii Wrocław

fot. archiwum

Kolejnym wzmocnieniem zespołu Impel Gwardii Wrocław jest przyjmująca pierwszoligowej ekipy Sokoła Chorzów, Monika Konsek. Wrocławscy działacze nie ukrywają, że byli zainteresowani pozyskaniem tej zawodniczki od kilku sezonów.

Monika Konsek po Dominice Sobolskiej i Joannie Wołosz jest trzecią zawodniczką, która wzmocni zespół Impel Gwardii Wrocław w sezonie 2009/10. Urodzona w Rybniku siatkarka przez ostatnich siedem lat broniła barw pierwszoligowego Sokoła Chorzów, będąc jego jednym z najważniejszych filarów. Bez niej Sokół z pewnością nie biłby się o przepustkę do ekstraklasy. – Monika Konsek to jedna z najlepszych zawodniczek, jakie grały w ostatnim czasie w I lidze kobiet – mówi menedżer Impel Gwardii, Dariusz Gintowt. – Od kilku lat obserwowaliśmy jej poczytania w Sokole Chorzów, w którym grała, lecz sprowadzić ją udało się nam dopiero na przyszły sezon – dodaje.

 

A w przyszłym sezonie Gwardzistki czeka nie lada wyzwanie. Poza zmaganiami w PlusLidze Kobiet, podopieczne Rafała Błaszczyka zagrają w europejskich pucharach. – Monika będzie dla nas kapitalnym wzmocnieniem. Ma 184 cm wzrostu, niezłe przyjęcie i bardzo dobry atak – komplementuje nową zawodniczkę Gintowt. Konsek, mówiąc o powodach swojej decyzji podkreślała, iż chce dalej sportowo się rozwijać, chciała również spróbować swoich sił na parkietach PlusLigi. Takie możliwości daje jej właśnie Impel Gwardia Wrocław, z którą związała się rocznym kontraktem. 

Konsek jest jedenastą zawodniczką wrocławskiej drużyny. – Wszystkie nasze ruchy transferowe są staranie przemyślane. Chcemy zbudować drużynę, która będzie mieszanką młodości i doświadczenia – mówi Dariusz Gintowt. Klub nie chce zdradzić, jakie siatkarki znajdują się w jego kręgu zainteresowań. Należy się spodziewać, że we Wrocławiu będą poszukiwać zawodniczki na przyjęcie z atakiem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved