Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Liga Światowa: „19” Amerykanów bez Lloya Balla

Liga Światowa: „19” Amerykanów bez Lloya Balla

fot. archiwum

Nowy selekcjoner mistrzów olimpijskich z Pekinu - siatkarzy USA, Alan Knipe, podał skład "19" na tegoroczną edycje Ligi Światowej. Rdzeń kadry stanowią złoci medaliści z Pekinu. Z gry w kadrze zrezygnował świetny rozgrywający - Lloy Ball.

O tym, że Lloy Ball nie zagra w reprezentacji amerykańskiej, wiadomo było z wypowiedzi zawodnika już dużo wcześniej. W ekipie na tegoroczną Ligę Światową nie ma też odpoczywających – Gabriela Gardnera, Ryana Millara i Reida Priddyego. Mimo to można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że Alan Knipe – nowy szkoleniowiec Amerykanów – oparł zespół na starych gwiazdach – złotych medalistach olimpijskich, nie dając szansy pokazania się w drużynie większej liczbie młodych zawodników.

 

Po okresie długiej nieobecności w kadrze (jej początkiem była groźna kontuzja ścięgna Achillesa), wraca do składu znany w Polsce rozgrywający – Donald Suxho. To jeden z istotnych powrotów. Drugi, to także dobry „znajomy z polskich parkietów” – atakujący Brook Billings. 

Wydaje się, że na amerykańskim szkoleniowcu bardzo jednak ciąży presja obrony zdobytego przed rokiem złotego medalu Ligi Światowej. Wszystko wskazuje, że dla Amerykanów w mniejszym stopniu niż dla innych ekip będzie to „czas eksperymentów”. Dlatego też podstawowymi zawodnikami zespołu pozostają złoci medaliści z Pekinu – atakujący Clayton Stanley (najlepszy zawodnik Igrzysk w Pekinie), środkowy Tom Hoff – kapitan drużyny, rozgrywający Kevin Hansen, libero (jeszcze niedawno grający w AZS Olsztyn) Rich Lambourne, środkowy David Lee oraz przyjmujący Sean Rooney, Riley Salmon (były zawodnik AZS Częstochowa) i Scott Touzinsky.

 

Za najbardziej interesujące powołanie można uznać włączenie do kadry jednego z najbardziej perspektywicznych (choć już niemłodych) atakujących – Evana Pataka, który zbiera w każdym sezonie pochlebne recenzje za występy na europejskich parkietach.

 

Rywalami ekipy amerykańskiej w fazie grupowej tegorocznej Ligi Światowej będą zespoły Chin, Włoch i Holandii.

 

Kadra USA na Ligę Światową 2009

 

- rozgrywający:
Donald Suxho
Jonathan Winder
Kevin Hansen

- atakujący:
Clayton Stanley
Evan Patak
Brook Billings

- przyjmujący:
Matt Anderson
Sean Rooney
Paul Lotman
Riley Salmon
Jayson Jablonsky
Scott Touzinsky

- środkowi bloku:
David Lee
Andrew Hein
Tom Hoff
Russel Holmes
Delano Thomas

- libero:
Rich Lambourne
Alfee Reft

źródło: inf. własna, usavolleyball.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved