Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Nawrocki: Po Danielu trudno coś poprawić

Jacek Nawrocki: Po Danielu trudno coś poprawić

fot. archiwum

- Skrę zdecydowanie było stać na sprowadzenie znanego szkoleniowca - powiedział dla "Przeglądu Sportowego" nowy trener mistrzów Polski Jacek Nawrocki. Jego celem jest stworzenie jeszcze silniejszego zespołu, ale... poprzez współpracę.

Czy Skra przejęta od Daniela Castellaniego jest idealna?

 

Po Danielu trudno coś poprawić. Dlatego podobnie jak mój poprzednik sukcesu nie będę szukał w poszczególnych graczach, ale w zespole. Nie chodzi o to, czy będziemy mieli kolejne gwiazdy, ale o zgraną ekipę. Moim marzeniem jest stworzyć taki styl pracy ze Skrą, by nasi zawodnicy byli jeszcze silniejsi poprzez wspólną, zespołową grę. To bardzo trudne zadanie, bo jest u nas mnóstwo silnych osobowości, ludzi o wielkich ambicjach, czasami nietolerujących porażek własnych i drużyny. 

Czy fakt, że Skra odpadła w ćwierćfinale Ligi Mistrzów spowodował, że poprzedni sezon był dla klubu nieudany?

 

Nieudany? To bzdura i czysta zawiść. Mamy mistrzostwo, Puchar Polski i udany start w Lidze Mistrzów. Udany – ale nie wspaniały. Nie chcę wymieniać klubów, które miały siatkarskie gwiazdy, trenerów i wielkie pieniądze, a kończyły udział w LM przed nami. To był dobry sezon i nie będę o tym dyskutować, bo jeśli ktoś tego nie widzi, to nie chce tego widzieć.

 

A może klub postawił na pana, bo nadeszły trudne czasy?

 

Skrę zdecydowanie było stać na sprowadzenie znanego szkoleniowca. Brak pieniędzy w klubowej kasie nie jest powodem, dla którego dostałem tę posadę. Poza tym to nie jest pierwszy rok, w którym rozmawialiśmy o tym, bym przejął drużynę. Wcześniej zawsze coś stawało na przeszkodzie. Byłem szczęśliwy, gdy dostałem kolejną propozycję, ale jestem tu już od bardzo dawna, więc się tym nie zachłysnąłem.

 

*Rozmawiał Kamil Składowski, Przegląd Sportowy

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved